جستجو کردن
هدیه سازمانی عید نوروز

هدیه سازمانی عید نوروز: ایده‌های جذاب و خلاقانه برای هدیه دادن

هدیه سازمانی عید نوروز یکی از انواع هدایای سازمانی است که از سمت یک مجموعه یا سازمان به کارمندان یا مشتریان اهدا می شود. به دلیل اهمیت ملی و تاریخی این جشن هدایای نوروزی سازمانی هم درخور توجه و مهم هستند.

عید نوروز بزرگترین و قدیمی ترین جشن باستانی ایرانیان است که از دیرباز تاکنون به عنوان نمادی از آغاز سال نو و نو شدن طبیعت، با تعلق خاطر و علاقه خاصی برگزار می شود. یکی از رسوم قدیمی و زیبا در این جشن، هدیه دادن است. هدیه دادن در عید نوروز، ابراز محبت، دوستی و سپاسگزاری است.

در سال های اخیر، که هدیه دادن در سازمان ها و ارگان ها رواج یافته است، هدیه سازمانی عید، علاوه بر نوعی قدردانی از زحمات کارکنان، می تواند به انگیزه مندی و رضایت شغلی آنها هم کمک کند.

در انتخاب هدیه سازمانی نوروز، باید به نکات مختلفی توجه کرد تا هدیه ای مناسب و ماندگار انتخاب شود پس با آرت یار همراه باشید تا بیشتر راجع به آن حرف بزنیم.
اثر هنری از بامداد رضوانیان

هدیه سازمانی عید نوروز چه پیام هایی دارد؟

هدیه سازمانی عید نوروز می تواند پیام های مختلفی را به مخاطب منتقل کند. از جمله این پیام ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدردانی از زحمات کارکنان
 • تقویت روحیه کار و افزایش انگیزه کارکنان
 • تبلیغات و معرفی سازمان یا شرکت

بنابراین، انتخاب هدیه مناسب برای این مناسبت، اهمیت زیادی دارد. هدیه ای که بتواند این پیام ها را به درستی منتقل کند و مورد پسند مخاطب نیز قرار گیرد.

قدردانی از زحمات کارکنان

قدردانی از زحمات کارکنان، یکی از مهم ترین اهداف هدیه سازمانی عید نوروز است. این هدیه، می تواند گویای قدردانی سازمان از زحمات کارکنان در طول سال باشد.

اهدای هدایای نوروزی سازمانی، به آنها نشان می دهد که سازمان برای آنها اهمیت قایل است و سپاسگزار زحمات آنهاست.

تقویت روحیه کاری و افزایش انگیزه کارکنان

هدیه سازمانی عید نوروز، به تقویت روحیه کاری و انگیزه کارکنان کمک می کند. این هدیه، حس ارزشمند بودن و تعلق را در کارکنان ایجاد می کند و انگیزه آنها را برای کار افزایش می دهد.

تبلیغات و معرفی سازمان یا شرکت

هدیه سازمانی عید، می تواند به تبلیغات و معرفی سازمان هم بیانجامد. این هدیه نام و نشان سازمان را در ذهن کارکنان و مشتریانش حک می کند.

اثر هنری از یعقوب مشفقی فر

معیارهای انتخاب هدیه سازمانی عید نوروز

در انتخاب هدیه سازمانی عید نوروز، باید به چند نکته توجه کرد:

بودجه

بودجه یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب هدیه سازمانی است. بهتر است هدیه ای انتخاب شود که با بودجه سازمان همخوانی داشته باشد.

نوع سازمان

نوع سازمان نیز در انتخاب هدایای نوروزی سازمانی اهمیت دارد. برای مثال، هدیه یک شرکت صنعتی با کادوی سازمانی یک شرکت خدماتی متفاوت خواهد بود.

سلیقه مخاطب

سلیقه مخاطب هم از دیگر عوامل مهم در انتخاب هدیه سازمانی عید است. باید هدیه‌ای انتخاب شود که مورد پسند مخاطب باشد. برای این کار می توان نظرسنجی از کارکنان انجام داد یا با آنها مشورت کرد.

کاربرد هدیه

کاربرد هدیه از نکات درخور توجه است که باید در نظر گرفته شود. هدیه خوب است که جایی در زندگی افراد داشته باشد تا برای مخاطب مفید واقع شود.

نمادین بودن هدیه

توجه به نمادین بودن هدیه قابل تامل است. هدیه ای که نماد مناسبی از عید نوروز باشد و بتواند پیام های مورد نظر را به مخاطب منتقل کند بسیار ارزشمند است.

 

انواع هدایای نوروزی سازمانی

هدایا نوروزی سازمانی، تنوع زیاد و انواع مختلفی دارند که می توان آنها را بر اساس ویژگی های مختلف دسته بندی کرد.

بر اساس نوع

هدیه سازمانی عید بر اساس نوع به دسته های زیر تقسیم می شود:

 • هدایای خوراکی و نوشیدنی: این هدایا، مانند شیرینی، شکلات، آجیل، میوه خشک، و نوشیدنی های مختلف، از رایج ترین انواع هدایای نوروزی سازمانی هستند.
 • هدیه صنایع دستی: صنایع دستی نیز یکی دیگر از انواع هدیه سازمانی عید نوروز است. صنایع دستی ایرانی، زیبایی و ارزشمندی خاصی دارند و می توانند گزینه مناسبی برای هدیه سازمانی عید نوروز باشند.
 • هدیه های سازمانی هنری: این دست از هدایا خاص و خلاقانه هستند و می توانند جزو هدایای نوروزی مدیریتی قرار بگیرند. هدایایی مانند تابلو نقاشی، تابلو خوشنویسی، آثار هنری مجسمه و انواع حجم های دکوراتیو
 • هدایای فرهنگی: هدیه هایی، مانند کتاب، مجله، و آثار هنری، نشان دهنده ی اهمیت دادن سازمان به رشد و توسعه ی فردی کارکنان هستند.
 • هدایای کاربردی: این قبیل کادوها، مانند ست هدیه سال نو، لوازم التحریر، وسایل شخصی، و محصولات بهداشتی، گویای توجه سازمان به نیازهای کارکنان می باشد.
 • هدایای تبلیغاتی: این هدایا، مانند خودکار، تی شرت، و لیوان، علاوه بر قدردانی از زحمات کارکنان، به عنوان ابزاری برای تبلیغات سازمان نیز استفاده می شوند.

بر اساس بودجه

هدایا نوروزی سازمانی را می توان بر اساس بودجه سازمان به دسته های زیر تقسیم کرد:

 • هدایای ارزان قیمت: این هدایا، مانند شیرینی، شکلات، و آجیل، برای سازمان هایی با بودجه محدود مناسب هستند.
 • هدایا متوسط قیمت: کادوهایی، مانند لوازم التحریر، وسایل شخصی، و محصولات بهداشتی، برای سازمان هایی با بودجه متوسط مناسب هستند.
 • هدایا گران قیمت: هدیه هایی مثل آثار هنری، مانند محصولات الکترونیکی، لوازم خانگی، و سفر، برای سازمان هایی با بودجه بالا مناسب هستند.

بر اساس سلیقه کارکنان

هدایا نوروزی سازمانی بر اساس سلیقه کارکنان این گزینه ها را شامل می شود:

هدایای عمومی: این هدایا، مانند شیرینی، شکلات، آجیل و محصولات کاربردی برای اکثر افراد مناسب هستند.

هدایای تخصصی: این هدایا، مانند کتاب، مجله، و آثار هنری، برای افرادی با سلیقه های خاص مناسب تر هستند.

خرید هدیه سازمانی برای عید نوروز2

سایر نکات در خرید هدیه سازمانی عید نوروز

در خرید هدیه سازمانی عید نوروز، به نکات دیگری مانند موارد زیر نیز باید توجه داشت:

 • کیفیت هدیه: هدیه باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. مهم نیست قیمت هدیه چقدر است، اما بهتر است در هر بازه قیمتی از هدایای با کیفیت انتخاب شود. هدیه بی کیفیت سازمان را اهدافش دور می سازد.
 • بسته بندی هدیه: بسته بندی هدیه باید زیبا و جذاب باشد. یک بسته بندی شکیل و مناسب ارزش هدیه را در چشم مخاطب دو چندان می کند.
 • توزیع هدیه: هدیه باید به صورت عادلانه بین کارکنان توزیع شود. این امر باعث می شود از ایجاد تعارضات و نارضایتی جلوگیری شود و احساس خوشنودی همگانی به وجود بیاید.

 

 

سخن آخر..

عید نوروز، بزرگترین جشن ملی ایرانیان است که آغاز سال نو و فصل نو را نوید می دهد. این جشن باستانی و پررمز و راز، نماد شادی، سرور و طراوت است و در آن مردم با برگزاری آیین ها و مراسم های مختلف، به استقبال سال نو می روند.

یکی از رسوم عید نوروز، هدیه دادن است. ایرانیان از دیرباز در عید نوروز به یکدیگر هدیه می دهند تا به این ترتیب، محبت و دوستی خود را به یکدیگر ابراز کنند.

هدیه دادن در عید نوروز، در سازمان ها و ارگان ها نیز مرسوم است. سازمان ها در این ایام، برای تشکر از زحمات کارکنان خود، هدایایی را به آنها اهدا می کنند. هدیه سازمانی عید نوروز، می تواند نشان توجه و احترام سازمان به کارکنان خود باشد. این هدیه، افزایش انگیزه و بهره وری کارکنان را به دنبال دارد و روحیه ی آنها را در آغاز سال نو، شاد و سرحال می کند. و در نهایت هدیه دادن چه به شکل سازمانی و چه اشکال دیگرش یکی از زیباترین کارهاییست که انسان برای ایجاد شادی و خوشحالی در دیگران و خود می تواند انجام دهد، آرت یار مفتخر است که در این کار زیبا همراه و کمک رسان شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما