جستجو کردن
خرید هدیه برای مدرسه

۱۰ دلیل برای خرید هدیه برای مدرسه و انتخاب یک اثر هنری

خرید هدیه برای مدرسه به عنوان یک عمل نمادین و اشتراکی از ارزش‌ها و تقدیر از تلاش‌های آموزشی انجام می‌شود. این عمل معمولاً به دو دلیل اتفاق می‌افتد: اولاً، به عنوان نشان از تقدیر و ارادت اعضای جامعه نسبت به مدرسه، معلمان و کارکنان مدرسه؛ دوماً، به عنوان یک روش برای حمایت مالی یا منابعی برای تقویت زیرساخت‌ها و فعالیت‌های آموزشی مدرسه. این هدایا می‌توانند به تجهیزات آموزشی، کتابخانه، فعالیت‌های هنری و ورزشی یا هر چیز دیگر که به تقویت فرآیند آموزشی کمک کنند، اختصاص یابند. از جانب دیگر، هدایای داده شده به مدرسه نشان از ارتباط و همبستگی بین مدرسه و جامعه محلی است و احساس ارتباط و تعلق به مدرسه را تقویت می‌کند.

چه کسانی معمولا هدیه برای مدرسه می‌خرند؟

 • اعضای هیئت مدرسه: افرادی مثل معلمان، مدیران و کارکنان اداری که از طریق هدایای مختلف برای مدرسه، تلاش می‌کنند همدیگر را حمایت کنند.
 • اولیاء و دانش‌آموزان: که عموما در مناسبت‌هایی مانند روز معلم یا پایان سال تحصیلی به فکر هدیه برای مدرسه می‌افتند. 
 • انجمن‌های والدین: که وقتی می‌خواهند از برنامه‌آموزشی حمایت کنند، از راه هدیه برای مدرسه توجه خود را نشان می‌دهند. 
 • شرکت‌ها و سازمان‌ها: برخی از سازمان‌ها به عنوان فعالیت اجتماعی یا برنامه‌های شهری از خرید هدایا برای مدارس استفاده می‌کنند. به علاوه که ممکن است آنها اسپانسرهای مدارس غیردولتی هم باشند و از راه خرید هدایا از فعالیت‌ها پشتیبانی کنند.
 • اعضای جوامع محلی و شوراها: در شوراهای محلی یا انجمن مساجد و مشابه آن در کشور ما، ممکن است برای فعالیت‌های آموزشی در یک مدرسه، آنها از خرید هدایا بهره ببرند.

مطلب پیشنهادی: برای مدیر مدرسه چه هدیه‌ای بخریم؟

خرید هدیه برای مدرسه

۱۰ دلیل که شما باید یک اثر هنری به مدرسه هدیه بدهید:

 1. ایجاد حس تعلق خاطر به مدرسه: وجود حتی یک اثر هنری روی فقط یکی از دیوارهای یک مدرسه می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا احساس تعلق خاطر به مدرسه کنند. چون یک اتفاق غیر آموزشی و تا حدی شخصی برای آنها خلق شده است.
 2. توسعه قابلیت‌های هنری دانش‌آموزان: وجود آثار هنری در مدرسه به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا به خلق هنر توسط خودشان فکر کنند. درک ما با ذهن بالغ و شکل‌گرفته‌مان با درک یک دانش‌آموز که هنوز درک و مغز در حال رشدی دارد، متفاوت است.
 3. تحریک خلاقیت: با خرید هدیه برای مدرسه و اتفاقا انتخاب یک اثر هنری برای این کار، شما خلاقیت دانش‌آموزان و معلم‌ها را تحریک می‌کنید. مدرسه محیطی است پر از چالش‌های جدید که دائما نیاز به حل مساله و کاوش راه‌های جدید دارد. 
 4. افزایش فرصت تعاملات اجتماعی: پای دیوارهایی از مدرسه که آثار هنری روی آن‌ها نصب شده‌اند، پاتوق‌هایی هستند که شگفت‌انگیزترین گفت‌و‌گوها در آن‌ها شکل می‌گیرد. یک گفت‌وگو خلاقانه و تعجب‌برانگیز بین دو دانش‌آموز یا یک دانش‌آموز و معلم، فرصتی است که با خرید این هدیه برای مدرسه خلق می‌شود.
 5. شناخت فرهنگ ایران: وجود تابلوهایی در مدرسه که نماینده فرهنگ ما در هنر هستند، دانش‌آموزان را با فرهیختگان کشورمان آشنا می‌کند. همچنین آنها جنس هنر کشورشان را خواهند شناخت و در آینده امکان وفاداری آن‌ها به فرهنگ ایران بیشتر خواهد بود. یک مثال خوب از خرید هدیه برای مدرسه، تابلوهای کالیگرافی است.
 6. ارتقاء وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان: تحقیقات مختلفی نشان‌ داده‌اند که بچه‌هایی که در معرض هنر بوده‌اند، موفقیت تحصیلی بیشتری را در مقابل سایرین داشته‌اند. با خرید آثار هنری برای مدارس، در حقیقت شما رتبه علمی مدرسه و افراد آن را افزایش داده‌اید.

مطلب پیشنهادی: خرید تابلوی خوشنویسی ایرانی معاصر برای مدرسه

خرید هدیه برای مدرسه

 1. سازگار فرهنگی: اگر هنگام خرید هدیه برای مدرسه، از آثار هنری در فرهنگ‌های مختلف استفاده کنید، به افراد حاضر در مدرسه، برابری فرهنگی را آموخته‌اید و آنها از ابتدا با فرهنگ‌های مختلف دنیا سازگار به بار خواهند آمد.
 2. تحریک هیجانی: هنر ابزار بیان احساس و هیجان است. با خرید اثر هنری برای مدرسه، شما به طور ضمنی در حال آموزش مدیریت هیجانات به فرزندانتان هستید. آنها می‌آموزند که برای تعادل هیجانی بایستی، احساسات و هیجانات خود را به روشی موثر تخلیه کنند و هنر ابزاری موثر برای این کار است.
 3. انتقال ارزش‌ها: هر اثر هنری یک محتوا دارد. محتوای اثر هنری همان ایده‌ و مفهومی است که هنرمند قصد انتقال آن را داشته است. با گذاشتن آثار هنری با مضامینی مانند تلاش، هدفمندی، انعطاف‌پذیری و مانند در مدارس، شما در حال آموزش توسعه فردی به دانش‌آموزان خواهید بود.
 4. ارتقاء کیفیت محیط آموزشی: آخرین دلیل این است که شما محیط آموزشی را زیباتر و دلنشین‌تر کرده‌اید و کدام دانش‌آموزی است که دوست نداشته باشد در یک مدرسه زیبا درس بخواند؟ با خرید اثر هنری برای مدرسه، شما افراد را برای حضور در مدرسه ترغیب کرده‌اید و این اقدامی بسیار مهم در امور مدیریتی مدرسه است. 

 

در انتها … 

ما در آرت یار کارشناسان هنری متعددی داریم که در انتخاب و خرید هدیه برای مدرسه به شما کمک خواهند کرد. دقت کنید که ذهن نوجوانان بسیار پویا است و برداشتی که شما از یک اثر هنری دارید با برداشت آن‌ها متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب محتوای هنری معاصر حتما با کارشناسان ما مشورت کنید.

ایران : ۰۹۱۰۲۶۰۰۱۹۸

ایران : ۰۲۱۲۲۶۱۱۶۱۵

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از قیمت این اثر لطفا از طریق موارد زیر با ما ارتباط برقرار کنید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما