جستجو کردن
12 ترند آرت ورک در سال 2024

۱۲ ترند آرت‌ورک در سال ۲۰۲۴

استفاده از ترند آرت‌ورک در طراحی داخلی فقط درباره به کارگرفتن جلوه‌های جدید نیست؛ بلکه درباره ایجاد روایتی است که داستان‌های شخصی و آگاهی جهانی فرد را منتقل می‌کند. ترندهای آرت‌ورک درباره ایجاد فضاهایی است که با فردیت و خلاقیت معنی می‌گیرند و در عین حال مراقب مهمترین چالش‌های زمان هم هستند؛ مواردی مثل مراقبت از محیط زیست و بافت فرهنگی جامعه. 

ترند آرت‌ورک در سال ۲۰۲۴ به رویکردهای کل‌نگر گرایش پیدا کرده و هنر در آن‌ها صرفا یک افزودنی به فضا نیست، بلکه یک عنصر اساسی در فضای داخلی است که ماهیت فضا را دگرگون می‌کند.

 

ترند آرت ورک و توجه به روند آثار هنری در طراحی داخلی کاری است که در هر سال جدید انجام می‌شود. امسال در سال ۲۰۲۴ بیشتر شاهد تکامل بیان زیبایی‌شناسی در فضاهای زندگی هستیم. از ابتدای سال ۲۰۲۴ تا کنون، کاربرد رنگ‌های تند و برجسته در آثار هنری (Bold Color Application)، تاثیرات سبک التقاطی (Eclectic Style) و تغییر به سمت آثار هنری دست‌ساز (Handcrafted Artworks) دیده شده است.

ترند‌های آرت‌ورک در ادامه به سمت استفاده از ایجاد کنتراست در بافت (Textural Contrast) و خلق تجربه‌های لمسی (Sensory Experience) رفته است. درباره نقاشی اتاق‌ها، رنگ‌آمیزی از کف تا سقف به عنوان ترند در فضای هنری خانه مطرح شده است که با آن جزئیات معماری ترکیب می‌شود.

اثر هنری از شهناز فتوحی

۶۰

X

۱۰۰

سانتی متر

۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اثر هنری از شهناز فتوحی

۷۵

X

۹۸

سانتی متر

۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اثر هنری از شهناز فتوحی

۷۶

X

۱۴۵

سانتی متر

۳۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اثر هنری از شهناز فتوحی

۶۰

X

۸۰

سانتی متر

۲۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

۱۲ ترند آرت‌‌ورک در سال ۲۰۲۴

۱. جدیدترین ترند آرت‌ورک: ادغام هوش مصنوعی (AI) و ابزارهای دیجیتال (Digital Tools):

هنرمندان به تازگی از ترکیب این دو در خلق آثار هنری خود استفاده کرده‌اند. در این زمینه هوش‌های مصنوعی جدیدی ایجاد شدند که در خلق یک اثر هنری همراه هنرمندان هستند و میدجرنی (Midjourney) و دال ای (Dall E) معروف‌ترین آن‌هاست.

آرت ورک یا اثرهای هنری در سال 2024

۲.‌ هنر سیاسی فوری (Politically Urgent Art)

این نوع از آثار هنری به مسائل اجتماعی یا سیاسی مهم و فوری پاسخ می‌دهد. هدف آن ایجاد تغییر یا ارائه انتقاد از وضع موجود، نقطه نظرات یا دولت‌ها است.

۳. عدالت زیست‌محیطی و اجتماعی

دیگر ترند آرت‌ورک در ۲۰۲۴ مرتبط با مشکلات مربوط به اقلیم و گرمایش جهانی است. همچنین مسائل مربوط به حقوق زنان نیز در این دسته قرار دارد.

۴. استفاده از متریال‌های طبیعی: یک ترند پررنگ در آرت‌ورک ۲۰۲۴

هنرمندان زیادی به استفاده از متریال‌های ارگانیک در خلق آثار هنری خود روی آورده‌اند. هدف از آن‌ها عموما نه به استعمار، توجه به اصالت و عدالت زیست‌محیطی است.

استفاده از متریال‌های طبیعی: یک ترند پررنگ در آرت‌ورک

۵. Biographical Resonance به معنی طنین خاطره به عنوان اثر هنری

این ترند آرت‌ورک به تجربه‌هایی اشاره دارد که در آن محتوای اثر هنری بیانگر خاطرات زندگی یا یادآور حوادث مهم یا بحران‌های زندگی است. محتوا می‌تواند یک شخصیت‌، موقعیت، تصمیم یا استعاره‌ای باشد. در این جریان احساسات مختلط آن خاطره در تماشاگر برانگیخته می‌شود. 

۶. سبک گرندپا چیک (Grandpa Chic)

یک سبک طراحی داخلی که تعادل بین راحتی و ظرافت ایجاد می‌کند. در این ترند از المان‌های دکوراسیون سنتی و کلاسیک به طور مدرن استفاده شده و حسی از نوستالژی را خلق می‌شود. 

۷. هنر بروتال (‌Brutalism Art)

این نوع از آثار هنری از سبک بروتالیسم در معماری الهام گرفته شده و بر متریال‌های خام و کارکردهای سودمند تاکید دارد.

 

هنر بروتال (‌Brutalism Art)

۸. اکسپرسیونیسم انتزاعی (Abstract Expressionism) 

ترکیبی از عناصر مدرن و سنتی؛ در این ترند آرت‌ورک، محتوا به روش انتزاعی اما با بیانی آزاد، خودجوش و شخصی ارائه می‌شود و از خصوصیات فیزیکی رنگ برای برانگیختن محتوای اثر استفاده می‌شود.

۴ سبک پرکاربرد نقاشی در اثر هنری

۹. نئو فوتوریسم (Neo-Futurism)

بیانگر یک جنبش آوانگارد درباره بازاندیشی آینده‌نگرانه؛ این نوع از آثار هنری به دنبال یک آینده بهتر و ایده‌آل در محتوای خود است و نیاز به فناوری را در خود نشان می‌دهد. 

۱۰. مینیمالیسم دیجیتال (Digital Minimalism)

یک نوع فلسفه استفاده از تکنولوژی است که بیان‌کننده رابطه پیچیده ما با آن است. این ترند در آرت‌ورک‌ها به معنی ایجاد احساس خوب از زندگی امروزی ماست؛ چه با حذف تکنولوژی، چه با مدیریت ابزارها و زندگی دیجیتال.

۱۱. استفاده از پالت‌های رنگی برجسته و پرطروات

از آثار هنری سال ۲۰۲۴ انتظار داریم که چنین پالت‌های رنگی داشته باشند و همچنان پرتحرک به نظر برسند.

استفاده از پالت‌های رنگی برجسته و پرطروات

۱۲. ترکیب‌بندی‌های هندسی

مانند دیگر ترندهای آرت‌ورک در سال ۲۰۲۴، یکی از کارهای مورد انتظار استفاده از الگوهای هندسی در نقاشی‌ها و آثار هنری سه‌بعدی است؛ زیرا به بیان قوی‌تر و درک واضح‌تر کمک می‌کند.

 

جمع‌بندی آرت‌یار

این روندها هر کدام منعکس‌کننده یک دنیای هنری و پویا هستند که یک پاسخ به مسائل امروز می‌دهند؛‌ نظیر جنبش‌های اجتماعی، پیشرفت‌های تکنولوژیکی و تغییرات فرهنگی. هنرمندان همواره در حال یافتن راه‌های جدیدی برای بیان دیدگاه‌های خود در مورد چالش‌های جهان معاصر هستند و روایت‌های شخصی خود را در غالب اثر هنری بیان می‌کنند.

 

قیمت گذاری آثار هنری-سایت آرت یار

۲۱ آذر ۱۴۰۲

مدیر سایت

سرمایه‌گذاری در آثار هنری

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا قبل از خرید اثر احراز هویت شوید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما