جستجو کردن

۴ نکته استفاده از تابلو کالیگرافی در دکوراسیون داخلی

خرید و استفاده از تابلوی کالیگرافی برای دکوراسیون خانه دارای مزایای فراوانی است. این تابلوها نه تنها زیبایی و جذابیت بیشتری به فضا اضافه می‌کنند، بلکه امکان شخصی‌سازی فضا را فراهم کرده و به اتاق‌ها، ابعاد و عمق بیشتری می‌بخشند. همچنین، تابلوهای کالیگرافی می‌توانند حالت ذهنی مطلوبی را ایجاد کرده و احساس آرامش را تقویت کنند.

هنر کالیگرافی را در دکوراسیون صرفا برای یک عنصر تزئینی استفاده نکنید. کالیگرافی یک نقطه تمرکز جذاب برای دیوارهای خالی و بی‌جان فضاست که گره با هویت، تاریخ و فرهنگ ما دارد. از این رو، از عمده آثار هنری موجود تفکیک شده و در سطحی بالاتر قرار می‌گیرد. خوشبختانه، هنرمندان کشور ما از جمله عین‌الدین صادق‌زاده و احمد محمدپور در کنار دیگران، خالق آثاری فاخر برای یک خانه ایرانی هستند.

 

 

اما ۴ اصل مهم در انتخاب تابلوی کالیگرافی برای دکوراسیون

تابلوی کالیگرافی شما در چه سبک و استایلی است؟۱.

کالیگرافی کلاسیک و مدرن دو رویکرد مختلف به هنر کالیگرافی هستند، هرکدام ویژگی‌ها و ویژه‌ای خاص خود را دارند. بگذارید آن‌ها را با هم مقایسه کنیم:

استفاده از الگوها و فنون:

   در کالیگرافی کلاسیک این رویکرد اغلب از الگوها، فنون و سبک‌های سنتی و تاریخی کالیگرافی استفاده می‌کند و هنرمندان کلاسیک تمرکزشان بر حفظ و احیاء ترکیبات و قواعد مرسوم کالیگرافی است.

   در کالیگرافی مدرن تمرکز بر توسعه و نوآوری است. این هنرمندان از الگوها و سبک‌های سنتی الهام گرفته و با ترکیب آنها با ایده‌های نوآورانه، آثاری جدید و منحصر به فرد ایجاد می‌کنند.

موضوعات و پیام‌ها

   در کالیگرافی کلاسیک، موضوعات معمولاً مربوط به مفاهیم دینی، ادبیات و فرهنگ مردم است و هم‌چنین، پیام‌های معنوی و مذهبی اغلب در این آثار دیده می‌شود.

در کالیگرافی مدرن، موضوعات و پیام‌های متنوع‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این هنرمندان از موضوعات فلسفی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی یا حتی فناوری برای ایجاد آثار خود استفاده می‌کنند.

تکنیک‌ها و مواد استفاده شده

هنرمندان کالیگرافی کلاسیک عموماً از قلم‌ها، مرکبات و حروف مشابه استفاده می‌کنند و کار اغلب روی کاغذ یا سطوح مشابه ارائه می‌شود.

در کالیگرافی مدرن، هنرمندان ممکن است از مواد و تکنیک‌های متنوعی استفاده کنند، از جمله قلم‌های متنوع، رنگ‌ها، مرکبات دیجیتال و حتی مواد غیرمعمول مانند فرش یا دیوار.

هنگام خرید یک تابلوی کالیگرافی برای دکوراسیون داخلی خانه، مطب، محل کار یا دفترتان باید به این نکته مهم توجه کنید که سبک معماری داخلی فضای شما چگونه است. بهترین حالت این است که تابلو را متناسب با سبک فضا انتخاب کنید. این برای نقاشی‌ها نیز صادق است.

۲.انتخاب مکان تابلو

مکان قرارگیری تابلوی کالیگرافی باید به گونه‌ای باشد که متناسب با دیگر عناصر دکوراسیون اتاق باشد و به چشم بیاید. بهتر است مکانی را انتخاب کنید که به تابلو حس برجسته بودن بدهد و آن را جلوی عناصر دیگر نشان دهد. اما این کار نباید مانع دیده‌شدن بقیه عناصر در دکوراسیون شود. 

تابلو کالیگرافی یک از بهترین‌ انتخاب‌ها برای دکوراسیون اتاق مطالعه و کار است. ماهیت این هنر، ما را به سمت سکون و سکوت سوق می‌دهد و این فضاها متناسب با این ماهیت هستند.  

 مطلب پیشنهادی: خرید اثر هنری برای اتاق نشیمن: ۹ جا برای آویختن تابلو

۳.ایجاد تعادل و هارمونی در دکوراسیون

شما باید به دنبال تعادل با سایر عناصر باشید. وقتی دست به خرید یک اثر کالیگرافی برای دکوراسیون اتاق می‌زنید، باید بدانید که این آثار هنری می‌توانند وزن زیادی داشته باشند.

به عنوان مثال،‌ وقتی یک تابلوی کالیگرافی با زمینه مشکی و خطوط نارنجی دارید،‌ یعنی تابلوی شما قرار است خیلی جلب توجه کند. پس نمی‌تواند در نزدیکی یک اثر هنری دیگر باشد، زیرا اثر هم را خنثی می‌کنند.

یا وقتی بالای یک مبل در اتاق نشیمن، یک کالیگرافی را آویزان می‌کنید، به ابعاد و اندازه‌های مبل، آن دیوار و تابلو باید دقت کنید. همزمان که توجه به این نقطه جلب می‌شود، باید بتواند از آن عبور کند.

۴.انتخاب تابلو متناسب با کیفیت، اصالت و قیمت

یک اصل مهم برای انتخاب کالیگرافی برای دکوراسیون توجه به اصالت اثر است. ما در آرت‌ یار موظف هستیم که آثار هنری شناسنامه‌دار را برای شما تامین کنیم. وقتی یک اثر هنری شناسنامه‌دار است، مانند طلا عمل می‌کند!‌ یعنی در ابتدا مشخصات پایه آن مشخص است و ثبت شده و در درجه دوم همیشه اعتبار دارد. از خودتان سوال بپرسید: آیا قیمت تابلوی مونالیزا بعد از این همه سال کاهش یافته است؟

به این صورت است که خرید آثار هنری شناسنامه‌دار مانند یک سرمایه‌گذاری برای شما عمل می‌کند. هر زمان بخواهید دکوراسیون خود را تغییر دهید، آن را می‌فروشید یا مبادله می‌کنید. 

مساله بعد درباره کیفیت آثار هنری است. یک کالیگرافی برای دکوراسیون مادامی زیبا و برازنده به نظر می‌رسد که تمیز باشد و از آن مراقبت شده باشد. این دومین نکته خرید آثار هنری شناسنامه‌دار است که تمیز شدن را تضمین می‌کنند.

چرا از آرت یار خرید کنیم؟

 

سرمایه‌گذاری در آثار هنری

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

ادمین سایت

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از قیمت این اثر لطفا از طریق موارد زیر با ما ارتباط برقرار کنید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما