جستجو کردن
تابلو نقاشی برای سالن انتظار

۸ دلیل که نشان می‌دهد چرا یک تابلو نقاشی برای سالن انتظار بخریم

استفاده از تابلو نقاشی برای سالن انتظار در بیمارستان‌ها، هتل‌‌ها امری ضروری است. اما در فضاهای خدماتی کوچک‌تر مثل سالن‌های زیبایی یا مطب‌های دندانپزشکی، سبب می‌شود فرد زمان انتظار را جزیی از فرایند بداند و بابت آن ناراحت نباشد. سالن‌های انتظار در فضاهای متفاوت با دکوراسیون داخلی خود مخاطب را نگه می‌دارند و از آن مراقبت می‌کنند.

مفهوم انتظار در آثار هنری مفهومی رایج و البته پیچیده است. این مفهوم در زمینه‌های متفاوتی موضوع نقاشی است. از انتظارات یک عاشق تا انتظار یک خبر، رویداد با یک آرمان، همه موضوعاتی هستند که توسط هنرمندان به تصویر کشیده می‌شوند. نقاشان متعددی کارهایی فاخر و بنام در این زمینه دارند. می‌توانید از سایت dailyartmagazine  برخی از این موارد را ببینید.

۸ دلیل استفاده تابلو نقاشی برای سالن انتظار

۱.تقویت تم محیط و زیبایی‌شناسی آن

هنر سبب افزایش جذابیت فضا می‌شود و کیفیت کلی فضا را بهبود می‌دهد. فضای انتظار به عنوان نماینده فضای معماری در یک مجموعه بزرگ بایستی نم محیط و اتمسفر را نشان دهد.

مطلب پیشنهادی: استفاده هنر در معماری یا معماری به مثابه هنر؟

۲.ایجاد اولین تاثیر مثبت روی مخاطب

سالن انتظار جایی است پشت در ورودی و به همین علت اولین مکان مواجهه کاربر با ساختمان شماست. گذاشتن یک تابلو نقاشی برای سالن انتظار به او کمک می‌کند لحن شما را دریابد، شما را حرفه‌ای نشان دهد و یک تاثیر ماندگار بر او بگذارد.

اثر هنری برای سالن انتظار 2

۳.کاهش حس معطل شدن

سالن انتظار همانطور که از نامش بر می‌آید، برای گذراندن وقت است. اما عموما این زمان برای افراد مطلوب نیست و هیچ فرق نمی‌کند این مکان کجاست. تنش جمعی به خصوص در مکان‌هایی که افراد زمان زیادی آن‌جا خواهند بود، با گذاشتن یک تابلو نقاشی در سالن انتظار کاهش می‌یابد.

۴.یک شروع‌کننده مکالمه

یک مطب دکتر را در نظر بگیرید که افراد متفاوتی در آن حضور دارند و به جز بیماری و دکتری که به آن مراجعه کردند، موضوع دیگری برای گفت‌وگو و گذران زمان ندارند. یک تابلو نقاشی در سالن انتظار می‌تواند دلیلی برای شروع یک رابطه باشد.

۵.شخصی‌سازی فضا

مثلا در یک سالن زیبایی شخصی، یک مطب دندانپزشکی یا یک دفتر حقوقی، فرد می‌تواند گرایش هنری داشته باشد. سالن انتظار بخشی از محیط کاری او نیز هست. گذاشتن تابلوهای نقاشی به سلیقه شخصی دارنده فضا، حس مالکیت مکان را افزایش می‌دهد منعکس‌کننده ارزش‌های اوست.

در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم کارهای هنرمندان را تک‌به‌تک ببینید و با سبک کاری آن‌ها آشنا شوید

بهترین اثر هنری برای سالن انتظار

۶.ایجاد حس راحتی برای افراد در سالن انتظار

این مورد به خصوص برای مکان‌های پرتنش باید در نظر گرفته شود. یک دادگاه را در نظر بگیریم که به نظر نیازی به اثر هنری ندارد. خوب است فکر کنیم که این مکان به نظم اجتماعی نیاز دارد. یک صحنه هنری آرام‌بخش که استرس را کم می‌کند، لازمه این فضاست.

۷.مکمل طراحی داخلی

تا کنون حتما پیش آمده که بعد از چندین بار مراجعه به یک مرکز خصوصی متوجه‌ شده‌اید که تغییر دکوراسیون داده‌اند. استفاده از یک اثر هنری برای دکوراسیون داخلی کلیدی است که این طراحی را کامل می‌کند و نواقص را کوچک می‌کند.

مطلب پیشنهادی: چرا طراحان از آرت ورک استفاده می کنند؟

۸.به عنوان یک نشانه در فضا

در سالن‌های که بزرگ مقیاس هستند مثل لابی بیمارستان یا لابی هتل، احتمال گم‌شدن افراد زیاد است. نصب یک تابلو نقاشی برای سالن انتظار در این اماکن کمک می‌کند افراد مسیر خود را بهتر و سریعتر پیدا کنند و در نتیجه، کیفیت فضا در خدمات‌رسانی زیاد می‌شود

اثر هنری برای سالن انتظار 4

۱۰ فضایی که نیاز به یک تابلو نقاشی یا اثر هنری در دکوراسیون داخلی سالن انتظار خود دارد

  1. سالن انتظار مکان‌های وابسته به خدمات پزشکی
  2. فضای انتظار فرودگاه‌ها
  3. سالن انتظار هتل‌های سه ستاره و بالاتر
  4. فضاهای انتظار سازمان‌های اداری و دولتی
  5. سالن انتظار بانک‌ها
  6. فضای انتظار مراکز آموزشی مثل دانشگاه‌ها یا حتی کودکستان
  7. سالن‌ها و فضاهای باز مراکز تجاری و خرید
  8. فضای انتظار رستوران‌های تماتیک
  9. سالن انتظار و لابی گالری‌ها، موزه و تئاترها
  10. سالن‌های ترانزیت در مترو و قطار

 

سخن آرت یار

به یاد داشته باشید که در انتخاب یک تابلو نقاشی برای سالن انتظار بسیار باید به برندینگ خود توجه کنید. محتوای اثر هنری، رنگ‌های به کار رفته در آن و سبک هنری، هر یک دارای معانی مشخص و دقیقی هستند که می‌بایست با چارچوب هویت سازمان شما در یک راستا باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از قیمت این اثر لطفا از طریق موارد زیر با ما ارتباط برقرار کنید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما