جستجو کردن
انتخاب تابلو برای سالن پذیرایی

۳ + ۲ نکته‌ای که برای انتخاب تابلو برای سالن پذیرایی باید بدانیم.

انتخاب بهترین تابلو برای سالن پذیرایی به موارد مختلفی مثل سبک دکوراسیون داخلی، رنگ‌های مورد استفاده در فضا و سلیقه شخصی شما بستگی دارد. تابلوهای زیبا برای سالن‌های پذیرایی آن‌هایی نیستند که بسیار گران‌قیمت یا بزرگند؛ بلکه تابلویی است که احساس و هویت خانه را نشان می‌دهد. اجازه دهید یک خاطره از دوستانمان را که یک اثر هنری برای سالن پذیرایی انتخاب کرده بودند، بازگو کنیم:

در یک روز بارانی، مادربزرگم تابلویی قدیمی را که سال‌ها در انبار خانه پنهان بود، به دیوار سالن پذیرایی آویخت. تابلویی با نقاشی یک باغ بهاری و درختان گیلاس با شکوفه‌‌هایش. او می‌گفت این تابلو یادآور روزهای جوانی‌اش است، زمانی که پیوندش با پدربزرگم را زیر این درخت بسته بود. هر بار که به تابلو نگاه می‌کرد، چشمانش می‌درخشید و لبخندی محو بر لبانش نقش می‌بست. تابلو نه تنها یک اثر هنری بود، بلکه قطعه‌ای از تاریخ خانوادگی ما، نمادی از عشقی دیرین و خاطره‌ای که با هر نگاه، دوباره زنده می‌شد.

 

vaheid

۱۵۰

X

۱۱۰

سانتی متر

۶۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

vahied

۲۰۰

X

۱۲۰

سانتی متر

۹۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

vahid

۱۸۵

X

۱۳۵

سانتی متر

۹۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان

vaheid

۸۰

X

۷۰

سانتی متر

۳۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان

چه نکاتی را برای انتخاب تابلو برای سالن پذیرایی در نظر بگیریم؟

اول: محل نصب تابلو برای سالن پذیرایی

اولین نکته در انتخاب هر اثر هنری برای خانه جای آن است. تصمیم بگیرید که کدام دیوار می‌خواهد سخن بگوید. هر تابلویی برای دیده شدن تاثیر هنری آن به برخی موارد عمومی نیاز دارد: از جمله

  • نور کافی و مناسب به آن برسد.
  • از اجزای دیگر در خانه فاصله داشته باشد و دید به آن کور نشود.
  • نور خورشید مستقیم روی آن نتابد.
  • روی دیوار کانونی خانه باشد.

مطلب پیشنهادی: نقطه کانونی و دیوار کانونی خانه چیست و چطور آن را ایجاد کنیم؟

انتخاب تابلو برای سالن پذیرایی

اما چه دیوارهایی می‌تواند میزبان یک تابلو نقاشی برای سالن پذیرایی باشد؟

دیوار پشت کاناپه اصلی سالن پذیرایی: این دیوار معمولا دیوار شاخص و کانونی اتاق پذیرایی است و جلوی آن یک قطعه مبل بزرگ قرار دارد. 

دیوار بالای شومینه: شومینه یک نقطه کانونی در سالن پذیرایی است و خودش به تنهایی معنی گرما و دور هم جمع‌شدن را به ذهن متبادر می‌کند.

دیوارهای گوشه سالن: برخی سالن‌ها یکپارچه نیستند و طرح فضا در آن‌ها گوشه‌‌هایی ایجاد کرده‌اند. استفاده یک تابلو به همراه یک ست صندلی دو نفره به خصوص این نقاط را معنا می‌دهد.

تابلو نقاشی برای سالن پذیرایی

دوم: اندازه تابلوی مناسب سالن پذیرایی

اندازه تابلو باید با اندازه سالن پذیرایی همخوانی داشته باشد. یعنی نسبت به طول و عرض اتاق و همچنین نسبت به ارتفاع سالن. شاید در یک سالن به وسعت ۱۰۰ متر و ارتفاع ۵ متر بتوانید یک تابلو عمودی ۲.۵ متری به دیوار بزنید. اما برای یک اتاق ۲۴ متری که ارتفاع ۳ متری معمول را دارد،‌ باید از تابلو افقی استفاده کنید. اگر قصد دارید یک تابلوی نقاشی عمودی در این اتاق به دیوار بزنید، اندازه آن نباید از ۱۰۰ سانت بیشتر باشد. 

یک نکته برای انتخاب تابلو در سالن پذیرایی این است که اگر دیوار شما کوچک است، مثلا یک ستون بین آن قرار دارد، یا از بین دیوار ورودی راهروی اتاق‌هاست، از تابلوهای ۲تایی یا ۳‌تایی استفاده کنید. 

به علاوه، شما باید به فاصله تابلو از زمین نیز دقت کنید. گاهی یک تابلو پشت یک کاناپه است. در این صورت، فاصله مرکز تابلو تا زمین را ۱۵۲ تا ۱۵۶ سانت در نظر بگیرید. اما گاهی جلوی تابلو خالی است و یک عنصر دکوراتیو کنار آن است. این تابلو می‌تواند حتی عمودی باشد و به زمین نزدیک شود.

مطلب پیشنهادی: ایده‌های تابلو نقاشی برای خانه در سال ۲۰۲۴

آرت یار پلتفرم هنری برای فروش آثار هنری

سوم: رنگ، محتوا و سبک تابلو در سالن پذیرایی

مطالب پیشنهادی:

به این مطلب ما در مقالات دیگری پرداخته‌ایم. چند دقیقه‌ای وقت بگذارید و هر کدام را مطالعه کنید.

انواع تابلو به عنوان اثر هنری

هنگام انتخاب اثر هنری به چه اصولی توجه کنیم؟

چهارم: کیفیت اثر هنری و اصالت آن

سالن پذیرایی جایی است که شما شخصیت، هویت و اصالت خود را به مهمانان نشان می‌دهید. بنابراین تابلوهای زیبا برای سالن پذیرایی وقتی کار خود را انجام می‌دهند که اصیل باشند. برای این کار به طور منطقی می‌بایست شما اثری هنری بخرید که شناسنامه داشته باشد و مشخصات اثر بر آن مندرج شده باشد. 

مزیت آرت یار به دیگر عرضه‌کنندگان آثار هنری در ایران این است که تنها آثار هنری شناسنامه‌دار را ارائه می‌کند که یک تیم حقوقی ناظر بر عملیات آن است. 

اگر نیاز به راهنمایی در این زمینه دارید می‌‌توانید با مشاوران ما صحبت کنید.

اما به جز اصالت اثر هنری، هنگام انتخاب یک تابلو برای سالن پذیرایی توجه داشته باشید نحوه نگهداری و مراقبت از آن چگونه است. تابلویی که نتوان غبار و آلودگی را از آن زدود، حس کهنگی به فضای شما می‌دهد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا قبل از خرید اثر احراز هویت شوید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما