جستجو کردن
تابلو برای اداره

راهنمای جامع خرید تابلو برای اداره محیط‌های کاری

هنگامی که چشم‌مان به یک تابلو در اداره‌ می‌افتد، اغلب برای چند لحظه فراموش می‌کنیم که داشتیم به چه چیزی فکر می‌کردیم یا مشغول چه کاری بودیم. حتی اگر این لحظات در حد میکرو ثانیه باشد، باز هم برای حال ما خوب است و به مرور هم بهترمان می‌کند. تحقیقات بی‌شماری هستند که اثر مثبت وجود هنر و آثار هنری در اداره‌ و محیط کار را بر سلامت روان افراد پژوهش کرده‌اند. خوشبختانه، همه آنها به طور همسو، بر این باورند که استفاده از آثار هنری در فضای کاری سبب افزایش بهره‌وری افراد، تمرکز و خلاقیت می‌شود. 

تابلوها در یک محیط اداری، انتخاب‌هایی هستند که نه تنها نماینده سلیقه و استایل محیط، بلکه شاهکارهایی از هنر و ابزارهایی برای انتقال پیام‌اند. از انتخاب رنگ‌ها و فرم‌ها تا محتوای ارتباطی، هر جنبه از خرید یک تابلو می‌تواند به شکل جدی، در حس‌وحال محیط و رفتار افراد موثر باشد. در این راهنما، ما به طرز جامع و خلاقانه‌ای به بررسی عناصری که برای انتخاب تابلو برای اداره باید در نظر گرفته شوند، می‌پردازیم. در درجه اول، چرا اصلا اثر هنری برای دکوراسیون فضای‌مان بخریم؟!

 

 

۷ جای اصلی برای گذاشتن یک تابلو در اداره

 1. پشت میز پذیرش: اولین جا برای استفاده از هنر در یک محیط کاری، جایی است که اولین نگاه هدف‌محور مراجع به آن می‌افتد؛ یعنی پشت سر مسئولان پذیرش. اینجا جایی است که شما در یک لحظه پیامی از برند و شرکت خود به مراجه‌کننده می‌دهید.
 2. لابی‌های اصلی و اتاق‌های انتظار: محیط لابی و فضاهای نشیمن و انتظار به طرز شگفت‌انگیزی مناسب انواع تابلوهای نقاشی، هنرهای تجسمی و کالیگرافی برای اداره‌ها هستند. زیرا این مکان عمومی‌اند، محل کار دقیق و با تمرکز نیستند، طیفی از مخاطبان شما در آن حضور دارند و در نهایت، فضای کافی برای نمایش یک اثر هنری دارند.
 3. ورودی و پیش‌ورودی‌ها / راهروها / لابی آسانسورها: ورودی ساختمان شما ممکن است از همان در پارکینگ، حیاط یا ورودی پیاده ساختمان باشد. پس هر یک از این مکان‌ها را با دقت مشاهده کنید. خودتان را به جای فردی بگذارید که آماده است با شما قرارداد ببندد یا بازدید از مجموعه شما داشته باشد. کدام نقاط را می‌بیند؟ کجا یک جای خالی برای گذاشتن یک تابلو در ورودی اداره یا یک اثر حجمی در حیاط وجود دارد؟ به این سوالات با حوصله و زمان کافی فکر کنید و اگر سوالی داشتید، ما در آرت یار همراه و مشاور شما خواهیم بود.یک جای دیگر برای استفاده از تابلوهای نقاشی در اداره، فضای آسانسور یا همان لابی آسانسور است. البته که اگر اداره یا شرکت شما چنین فضایی نداشته باشد، لازم نیست ذهنتان را درگیر کنید. ساختمان چهارسو را احتمالا رفته‌اید. در لابی آسانسورها، ۶ تا ۸ آسانسور وجود دارد که با یک پنجره در انتهای راهرو، آکس شده است. 
 4. اتاق مدیران: این مورد نیز نیازی به توضیح ندارد که چرا می‌توان و باید از آن‌ها برای استفاده از تابلوهای نقاشی در اداره نام برد. شان یک مدیر، کاری که او انجام می‌دهد، ارزش‌هایی که خلق می‌کند و دلایل زیاد دیگری برای این کار وجود دارد. 
 5. اتاق کنفرانس: اینجا جایی است که شما نظر یک تیم، مخاطب، کارفرما، پیمانکار یا هر فرد موثر دیگری را جلب می‌کنید. اینجا مرحله قبل از بستن قرارداد است و بایستی تاثیرگذار به نظر برسد. با استفاده از آثار هنری در اتاق کنفرانس و ارائه و سالن‌هایی که برای پرزنت محتوای کاری شماست، می‌توانید دست برتری نسبت به رقبای خود داشته باشید.
 6. محیط‌های غذاخوری و استراحت: محیط‌های استراحت اگرچه رابطه مستقیمی با کارآمدی و بهره‌وری کارمندان شما ندارد، اما در جلب رضایت آن‌ها نقش دارد. اگر شما یک شرکت یا سازمان هستید که تمرکزتان بر نگهداری نیروی انسانی و جلب رضایت آن‌ها در طولانی مدت است، استفاده از  تابلو های نقاشی در محیط‌های استراحت کارمندان را روی میز تصمیم‌گیری بگذارید. 
 7. اتاق‌های کار یا فضاهای کاری: این آخرین جایی است که ما باید معرفی کنیم. دیگر همه ما می‌دانیم که فضاهای کاری مستعدترین جا برای استفاده از انواع تابلو در اداره هستند. خوشبختانه ما در این زمینه یک راهنمای جانبی برای شما آماده کرده‌ایم که در آن انواع محتواهایی که مناسب استفاده در محیط‌های کاری هستند، معرفی شده است.

 

نکاتی هنری هنگام خرید و انتخاب اثر هنری برای محیط‌های کاری

اما در این راه بایستی به اصول هنری و نکات ظریفی توجه کنید که به طور خلاصه در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم اما شما می‌توانید برای مطالعه بیشتر به وبسایت ما سر بزنید:

 • اندازه و ابعاد تابلو و تناسب با اندازه و ابعاد اتاق‌های اداری یا فضاهای کاری
 • همخوانی رنگ‌های به کار رفته در تابلو با رنگ‌های محیط از لحاظ زیبایی‌شناسی
 • یکی بودن سبک اثر هنری با سبک دکوراسیون شرکت
 • مناسب بودن محتوای یک اثر هنری و آنچه از یک تابلو فهمیده می‌شود برای یک محیط کاری
 • تناسب شلوغی و خلوتی نقاشی برای تنظیم میزان تمرکز و خلاقیت افراد
 • نصب و محل قرار دادن تابلو در اداره برای جلوگیری از تخریب اثر هنری
 • ویژگی‌های مالی و سرمایه‌گذاری اثر هنری از نظر اصالت و اصل بودن
 • مراقبت و نگهداری از تابلوها و آثار حجمی برای کاسته نشدن از ارزش ریالی

 تابلو برای اداره محیط‌های کاری

آرت یار چگونه همراه شما در انتخاب اثر حجمی یا تابلو نقاشی برای اداره است؟

متخصصان و مشاوران هنر در آرت یار به شما کمک می‌کنند تا بهترین تابلو برای اداره را انتخاب کنید. بهترین تابلو فقط درباره محتوا و ویژگی‌های هنری یک اثر نیست؛ درباره قیمت و رشد یک اثر هنری نیز هست. چرا که آثار هنری یک نوع سرمایه‌گذاری در دنیای معاصر هستند. ما تنوع زیادی در آثار هنری خود داریم و دسترسی آسانی را برای شما فراهم کرده‌ایم. همچنین فرایندهای پشتیبانی پس از فروش، آرت یار از سایرین متمایز کرده است.

 

۲۸ بهمن ۱۴۰۲

ادمین سایت

۲۸ بهمن ۱۴۰۲

ادمین سایت

انواع تابلو آرت‌ورک برای هر فضای داخلی

۱۵ فروردین ۱۴۰۳

ادمین سایت

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از قیمت این اثر لطفا از طریق موارد زیر با ما ارتباط برقرار کنید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما