جستجو کردن

برند کارفرمایی و هدایای سازمانی خاص

برند کارفرمایی یا “Employer Brand” به تصویری اشاره دارد که یک سازمان به عنوان یک محل کار در ذهن کارکنان فعلی و آینده خود ایجاد می‌کند. این تصویر شامل ارزش‌ها، فرهنگ سازمانی، محیط کاری، فرصت‌های توسعه حرفه‌ای، مزایا و تعهدات اجتماعی است که سازمان به کارکنان خود ارائه می‌دهد. برند کارفرمایی نشان‌دهنده این است که سازمان به عنوان یک کارفرما چگونه توسط کارکنان و جامعه دیده می‌شود و چه تجربیاتی از کار در آن سازمان به دست می‌آید.

برند کارفرمایی باید هدایای سازمانی خاص را به گونه‌ای انتخاب کند که بازتاب‌دهنده فرهنگ و ارزش‌های شرکت باشد و تجربه‌ای متمایز برای دریافت‌کنندگان ایجاد کند. هدایای ویژه شامل محصولات سفارشی با لوگوی شرکت و طراحی تجربه آن هستند. هدایای سازمانی مانند اقلام لوکس با کیفیت بالا که کاربرد روزمره دارند، یا تجربه‌هایی سازگار با محیط کاری مانند دوره‌های آموزشی و سفرهای تیمی. توجه به جزئیات و انتخاب هدایایی که به طور خاص برای هر گیرنده طراحی شده‌اند، نشان‌دهنده تعهد برند به کیفیت و ارتباط سازمان با تک‌تک اشخاص است و نتیجه آن، تقویت رابطه‌ها و افزایش تعهد کارکنان و مشتریان به برند است.

 

 با توجه به ماهیتِ برندِ سازمان، چه هدیه‌ای مناسب است؟

با توجه به ماهیت برند سازمان، هدیه‌ای که به مشتریان ارائه می‌شود باید با ارزش‌ها، شناسه بصری و محتوای برند سازمان هماهنگ باشد. برای اینکه یک هدیه رسمی موثر واقع شود، بایستی به نحوی طراحی شود که به طور مستقیم به ارزش‌ها و ماموریت برند اشاره کند و در عین حال جذابیت بصری و عملی داشته باشد که در ذهن مشتریان به خاطر بماند.

این هدیه رسمی می‌تواند ابزاری از جنس محصولات باشد که هم توانایی استفاده مکرر داشته باشد و هم نماینده‌ی معنایی خاصی از برند باشد. به طور مثال، اگر برند مرتبط با طبیعت و پایداری است، هدیه شرکتی می‌تواند شامل محصولاتی مانند سبد هدیه با محصولات اکولوژیک یا کیت گردش در طبیعت باشد که با ارزش زیست محیطی ارتباط داشته و به خوبی با ماموریت برند هماهنگ است.

مطلب پیشنهادی: هدیه سازمانی را بشناسیم

 

در هر مناسبتی و با هر بودجه‌ای چه هدایایی را می‌توانیم برای سازمان پیشنهاد دهیم؟

در انتخاب هدیه برای سازمان، اهمیت دارد که هدیه انتخاب شده با شناخت دقیق از فرهنگ و ارزش‌های سازمان هماهنگ باشد. برای هر مناسبتی و با هر بودجه‌ای، می‌توان هدایایی انتخاب کرد که نمادی از ارزش‌ها و ماموریت سازمان باشند و به اعضای سازمان احساس ارزشمند بودن و ارتباط نزدیک با برند را القا کنند.

۵ استراتژی غالب در هدایای سازمانی عبارتند از:

  1. تبریک تولد اعضای سازمان با اقدامات کوچک عمومی مانند گذاشتن کارت پستال روی میز او قبل از ورود در روز تولد و تزئین بخش کوچکی از میز کارش
  2. اعطای یک هدیه رسمی کوچک به افراد پس از دوره‌های یک، سه، شش و دوازده ماهه در شرکت و تقدیر و نظرسنجی او.
  3. اعطای هدایای فاخر به مدیران واحدها
  4. تهیه یک هدیه عمومی فراگیر برای رفاه بیشتر کارکنان یک واحد که به یک موفقیت دست پیدا کرده است.
  5. تزئین و بهبود دکوراسیون محیط سازمان یا واحد کاری برای افراد با استفاده از عناصر موثر در دکوراسیون داخلی مانند گیاهان یا آثار هنری

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل خرید آثار هنری برای یک اداره

 

چه هدیه‌‌های رسمی و شرکتی برای مشتریان خارجی و در هر کشور و فرهنگی جذاب است؟

در انتخاب هدایای رسمی و شرکتی برای مشتریان خارجی و در هر کشور و فرهنگی، دو مساله مهم است: اول اینکه هدیه انتخاب شده بیانگر ارزش‌ها و ماموریت سازمان باشد و دوم، به ارزش‌های فرهنگی و ذائقه‌های مشتریان توجه کند. به عنوان مثال، هدایایی که نمادی از هنر و فرهنگ محلی باشند، جذابیت زیادی دارند؛‌ هدایای مانند اشیاء هنری محلی، کتاب‌هایی در زمینه تاریخ و فرهنگ کشورها، یا محصولات دست ساز محلی. همینطور، هدایایی که به طور مستقیم با صنعت یا حیطه کاری مشتری مرتبط هستند نیز گزینه‌های مطلوبی هستند، مانند محصولات غذایی محلی، محصولات دست ساز محلی، یا آثار هنری محلی.

مطلب پیشنهادی: هدیه رسمی: چطور هدیه‌ای مناسب و ماندگار انتخاب کنیم؟

 

آرت یار چگونه به برند کارفرمایی شما و تامین هدایای سازمانی خاص کمک می‌کند؟

آرت یار می‌تواند برای انتخاب هدایای سازمانی، یار و مشاور شما باشد. آرت یار خدمت جدیدی را طراحی کرده است که علاوه بر هدیه دادن به همکاران یا مشتریان خود، برای آنها سرمایه‌گذاری کنید. آثار هنریِ واجد ارزش (آرتورک‌ها) هر ساله رشد چشمگیری در ارزش مادی و معنوی خود دارند. برخی آمار و اطلاعات میانگین رشد قیمتی آثار هنری در ایران را حدود ۴۰۰ درصد در سال اعلام کرده‌اند.

به عبارتی، سازمان با هدیه دادن آثار هنری فاخر به جای گوشی موبایل، انواع گجت‌ها، کارت‌های هدیه و … برای همکار یا مشتری خود یک سرمایه‌گذاری پایدار انجام داده است و مخاطب علاوه بر استفاده و لذت بردن از آن می تواند ارزش‌افزوده‌های دیگری را هم دریافت کند.

هدیه‌گیرنده پس از دریافت اثر هنری، می تواند محدوده ارزشی هدیه را از طریق آرت یار استعلام کند و در صورت تمایل آن را وارد چرخه مبادله یا سرمایه گذاری مجدد نماید و بدین صورت تصویر ارزشمند حمایتگری را از برند سازمان و هدیه‌دهنده در ذهن خود ماندگار کند.

بیشتر بدانید: خدمات آرت یار برای سازمان‌ها

 

 

 

 

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما