جستجو کردن
اثر هنری در نشیمن

کجا تابلو بزنیم؟ ۹ جا برای استفاده از اثر هنری در نشیمن

استفاده از اثر هنری در نشیمن، به طور قابل توجهی عمق، شخصیت و ظرفیت بصری فضا را افزایش می‌دهد. یک اثر هنری که به خوبی انتخاب شده، به عنوان یک نقطه کانونی عمل می‌کند، اتاق را تثبیت می‌کند و یک لحن برای فضای خانه می‌سازد. این آثار هنری چه یک تابلوی نقاشی چشمگیر، چه یک مجسمه گیرا یا یک شی‌ء پر جنب و جوش، شخصیتی را به اتاق نشیمن القا می‌کنند که منعکس‌کننده سلیقه و سبک صاحب خانه است.

علاوه بر این، آثار هنری قدرت برانگیختن احساسات و جرقه گفتگو را دارند و مهمانان را به تعامل با فضا در سطح عمیق‌تری دعوت می‌کنند. علاوه بر جذابیت زیبایی‌شناختی، استفاده از آثار هنری در نشیمن می‌توانند با متعادل کردن تناسبات، بهبود آکوستیک و ایجاد حس هماهنگی در فضا، به عملکرد اتاق نیز کمک کنند.

 

 

۹ نقطه کانونی استفاده از اثر هنری در دکوراسیون نشیمن

در اتاق نشیمن، چندین گزینه عالی برای نمایش و استفاده از آثار هنری دارید.

۱.بالای مبل:

این یک انتخاب کلاسیک است و اغلب به عنوان نقطه کانونی اتاق عمل می‌کند. یک قطعه بزرگ انتخاب کنید یا یک دیوار گالری با چندین اثر هنری کوچکتر ایجاد کنید. دقت کنید که ما ایرانی‌‌ها حتما در خانه‌هایمان فضایی را به عنوان فضای مهمان چیدمان می‌کنیم. شناخت دیوار مناسب مبل‌های بزرگ کار راحتی است.

۲. بالای شومینه

برای اتاق‌های هال یا نشیمن‌هایی که شومینه دارند، آویزان کردن آثار هنری بالای آن پیشنهاد می‌شود. آویزان کردن یک اثر هنری بالای آن، توجه را به این ویژگی مرکزی جلب کند و ویژگی دنج بودن اتاق را افزایش می‌دهد

استفاده هنری بالای شومینه

۳.روی بزرگترین دیوار

اگر یک دیوار به خصوص بزرگ و خالی در اتاق نشیمن شما وجود دارد، به آویزان کردن یک قطعه بیانی یا ایجاد یک دیوار گالری برای پر کردن فضا و افزایش جذابیت بصری فکر کنید. دیوارهای بزرگ برای استفاده از اثر هنری در دکوراسیون منزل قابلیت بالایی دارند.

۴.بالای تلویزیون

اگر تلویزیون شما روی دیوار نصب شده است، در نظر داشته باشید که آثار هنری را در اطراف یا پشت آن قرار دهید تا حضور الکترونیکی را ملایم‌تر کرده و ظاهری متعادل‌تر ایجاد کنید. استفاده از اثر هنری در اطراف تلویزیون کمی هم وابسته به دکور تلویزیون و اینکه آیا تی‌وی وال است یا نه هم بستگی دارد.

۵.روی قفسه ها یا کابینت های توکار

اتاق نشیمن شما دارای قفسه یا کابینت داخلی است؟ یک جای خوب برای آثار حجمی کوچک یا قاب‌های مینی‌ساز را پیدا کرده‌اید. پراکندگی آثار هنری در میان کتاب‌ها و وسایل تزئینی می‌تواند نمایشی منسجم و از نظر بصری جذاب ایجاد کند.

اثر هنری برای اتاق نشیمن

۶.استفاده از اثر هنری روی میزهای کنسول یا بوفه

اگر میز کنسول یا بوفه ای روی دیوار دارید، آویزان کردن آثار هنری بالای آن، اتمسفر اطراف آن را بهبود می‌بخشد و فضا را به هم گره می‌زند.

۷.روی دیوارهای تاکیدی یا دیوار اکسنت (Accent Wall)

نقاشی یک دیوار با رنگ متضاد یا اضافه کردن کاغذ دیواری برای ایجاد یک دیوار برجسته که در آن می‌توانید آثار هنری را به عنوان نقطه کانونی به نمایش بگذارید، در نظر بگیرید.

۸.استفاده از آرت ورک روی طاقچه یا گوشه

بسیاری از خانه‌‌ها ویژگی‌های سنتی معماری مثل طاقچه دارند یا دیوارهای فرورفته و گوشه‌هایی در نشیمن ایجاد کرده‌اند. از این فضاها برای استفاده از آثار هنری در معنابخشی به محیط استفاده کنید.

۹.بالای درها یا پنجره ها

یک جای دم دست برای استفاده از اثر هنری در دکوراسیون داخلی،‌ بالای درها یا پنجره‌ها است. با این کار چشم به سمت بالا کشیده می‌شود. هم از فضای دیوار استفاده نشده استفاده می‌شود و هم فضا بزرگتر به نظر می‌رسد.

اثر هنری برای اتاق نشمین از آثار جبلو

در نهایت باید گفت که گنجاندن آثار هنری در اتاق نشیمن نه تنها جذابیت زیبایی‌شناختی اتاق را افزایش می‌دهد، بلکه تجربه زندگی را غنی‌تر می‌کند و آن را به مکانی جذاب‌تر و الهام‌بخش‌تر برای تجمع، استراحت و سرگرمی تبدیل می‌کند. همینطور بهترین مکان برای آثار هنری، به چیدمان و طراحی اتاق نشیمن شما و همچنین ترجیحات شخصی شما و سبک خود آثار هنری بستگی دارد.

طیف گسترده‌ای از انتخاب‌ها برای خرید یک اثر هنری وجود دارد. خوب است قبل از انتخاب دو نکته را بدانید: اول، استانداردها و بایدهای دکوراسیون هنگام انتخاب اثر و دوم، شناخت سبک و روش فکری هنرمندان که در اثرشان منعکس می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا قبل از خرید اثر احراز هویت شوید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما