جستجو کردن
استفاده از آثار هنری در ساختمان های تجاری

چه اثر هنری برای مجتمع تجاری تهیه کنیم و در کدام فضا بگذاریم؟

استفاده از اثر هنری برای مجتمع تجاری نقش مهمی در افزایش جذابیت زیبایی‌شناختی و اتمسفر آن دارد. مسلما که معماران هنگام طراحی یک مرکز خرید به وجود زیبایی‌شناختی آن اهمیت می‌دهند؛‌ اما افزایش فضای هنری در آن‌ها، مکان را از جایی که صرفا برای خرید کردن است جدا می‌کند. این روزها تفریح دسته زیادی از مردم پاساژگردی یا مال‌گردی است. یک مال برای اینکه انتخاب شود نیاز دارد تا فضایی با هویت منحصر به فرد داشته باشد.

 

اثر هنری از مهرنوش ساوری

۷۰

X

۱۰۰

سانتی متر

۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اثر هنری از مهرنوش ساوری

۵۰

X

۴۰

سانتی متر

۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اثر هنری از مهرنوش ساوری

۵۰

X

۱۵۰

سانتی متر

۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اثر هنری از مهرنوش ساوری

۸۰

X

۱۵۰

سانتی متر

۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اثر هنری از مهرنوش ساوری

۱۲۰

X

۹۰

سانتی متر

۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

 

۶ فضا در یک مرکز خرید که نیاز به اثر هنری دارند؟

۱.لابی اصلی مرکز تجاری

لابی یک مرکز خرید اولین و اصلی‌ترین فضای آن است. در مجتمع‌های تجاری کوچکتر در محله‌ها احتمالا شما چیزی به عنوان لابی نبینید و صرفا راهروها باشند. اما وقتی با یک مرکز خرید بزرگ‌مقیاس روبرو هستیم، حتما لابی خواهیم داشت. برخی مجتمع‌های تجاری، مانند اطلس‌مال نیاوران، فضای لابی را در راهروها حل کرده‌اند و به جای آن مسیرهای گشاده‌تری دارند.

وجود تعدادی اثر هنری در مرکز تجاری و در لابی کمک به مسیریابی افراد می‌کند. این مهم‌ترین خاصیت آن است. به‌ علاوه که به افراد دلایل متفاوتی برای تجربه آن مرکز خرید می‌دهد.

۲.اثر هنری در فودکورت مرکز خرید

همان‌طور که ما پیشنهاد می‌کنیم کنار میز ناهارخوری یا در فضای غذاخوری خانه‌تان یک اثر هنری قرار دهید، این کار را برای یک فودکورت هم توصیه می‌کنیم. انواع آثار هنری برای یک مرکز خرید و در بخش فودکورت قابل تصور هستند. از تابلوهای بسیار بزرگ روی دیوارهای تک‌رنگ و هماهنگ با دکوراسیون داخلی، تا فیچرهای نورپردازی یا آثار حجمی ۳بعدی آویخته از سقف.

اثر هنری برای فروشگاه‌ها در مرکز خرید۳.

این مورد هیچ نیازی به توضیح ندارد. فروشندگان موفق خودشان می‌دانند که برای جلب توجه افراد در یک مرکز خرید بایستی به دکوراسیون فروشگاه خود اهمیت دهند. برای آن دسته از فروشگاه‌ها که به روش‌های معمول دکور شده‌اند، وجود یک اثر هنری توصیه می‌شود

استفاده از اثر هنری در مجتمع های تجاری

۴.راهروها و کوریدورهای یک مرکز تجاری

راهروهای یک مرکز خرید دقیقا مثل رگ‌های خونی بدن ما هستند. مغازه‌ها اطراف آن‌ها سازماندهی شده و افراد نیاز دارند به راحتی و بدون گیج‌شدن بین انواع واحدهای تجاری بچرخند تا کالای موردنظر را بیابند. یک تیپ ثابت اثر هنری در مجتمع تجاری و در فضای راهرو می‌تواند آن‌ها را در این امر کمک کند.

۵.فضای آسانسورها

عموما فضای آسانسورها جایی است که بسیار مناسب یک تابلو است. اینجا جایی است که هیچ واحد تجاری نیست و اطراف آن دیوار است. طراحی این دیوار به تنهایی می‌تواند در جذابیت مرکز تجاری موثر باشد. بسیاری از مدیران، این فضا را به تبلیغات دیواری اختصاص می‌دهند. این دیوار همچنین می‌تواند میزبان یک اثر هنری در مرکز خرید هم باشد

۶.پارکینگ‌ها

برخلاف نظر عموم که پارکینگ‌ها کاربری خاصی ندارند، این فضاها اولین مکان مواجهه مردم با مرکز خرید است. هم‌زمان که در درک زیبایی‌شناسی مجتمع تاثیر می‌گذارد، می‌تواند آن‌ها را آماده خرید بیشتر هم بکند.

استفاده از آثار هنری در مکان های تجاری

در یک مرکز خرید چه آثار هنری می‌توان استفاده کرد؟

۱.مجسمه‌ها و آثار حجمی

پای ثابت اثر هنری برای مجتمع تجاری آثار حجمی هستند. زیرا شما در یک مرکز خرید و در فضای خرید به خصوص،‌ دیوارهای کمی برای آویختن یک تابلو پیدا می‌کنید. با این‌حال اگر برای انتخاب یک تابلو برای مرکز خرید مصر هستید، باید سراغ فضاهای استراحت،‌ دیوار پشت میز اطلاعات و اطراف آسانسور بروید.

۲.نقاشی‌های دیواری

دیوارهای پارکینگ که یکدست طولانی هستند و هیچ کاربری به جز نمایش شماره پارکینگ ندارند،‌جان می‌دهند برای اینکه میزبان یک نقاشی دیواری به عنوان اثر هنری در مرکز خرید باشند. به علاوه،‌ شما می‌توانید به روشی خلاقانه، جای پارک هر ماشین را با نقاشی ترکیب کنید تا افراد در پارکینگ‌ها گم نشوند.

۳.اینستالیشن‌ها

اینستالیشن مجموعه‌ای از عناصر است که می‌تواند هر شکل،‌ رنگ، طرح، متریال و اندازه‌ای داشته باشد. چترهایی که از بین کوچه‌‌‌ها آویخته‌اند و یک سقف درست می‌کنند را حتما دیده‌اید. این یک نمونه از اینستالیشن شهری است. بازی با آینه و نور،‌ استفاده از پارچه‌‌ها و نخ‌ها، استفاده از مدل‌های پارامتریک برخی از ترندهای اینستالیشن به عنوان اثر هنری در مجتمع تجاری هستند.

اینستالیشن‌ها فرصتی هستند تا افراد برای عکاسی به مرکز خرید بیایند و نام شما در شبکه‌های مجازی به زبان‌ها بیفتد.

۴.استفاده از هنر دیجیتال در مرکز خرید

گذر خیال باغ کتاب را حتما رفته‌اید. یک استفاده بسیار ساده از هنر دیجیتال در یک فضای عمومی. قرار نیست سراغ تکنولوژی‌های AI،‌ VR یا واقعیت افزوده بروید. با امکانات در دسترس و با یک ایده جاذب و خلاقانه، گوشه‌ای از مرکز خرید را تبدیل به نقطه‌ای برای الهام‌بخشی به افراد کنید.

سخن آرت یار

فراموش نکنید که استفاده از آثار هنری در مرکز خرید، یک مزیت رقابتی برای شما محسوب می‌شود و فرصتی است تا برای مرکز خرید خود یک تم ایجاد کنید. اینستالیشن‌های هنری تعاملی می‌توانند بازدیدکنندگان را جذب کنند و تجربه خرید آنها را به یاد ماندنی‌تر کنند. آثار هنری همچنین می توانند بر روحیه خریداران تأثیر بگذارند. هنر پر جنب و جوش و پر جنب و جوش می تواند فضا را انرژی بخشد، در حالی که هنر آرامش بخش و آرام می تواند محیطی آرامش بخش را فراهم کند. بنابراین، ترکیب آثار هنری صرفاً در مورد زیباسازی نیست، بلکه یک تصمیم استراتژیک است که می تواند بر رضایت و حفظ مشتری تأثیر مثبت بگذارد.

سرمایه‌گذاری در آثار هنری

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

مدیر سایت

قیمت گذاری آثار هنری-سایت آرت یار

۲۱ آذر ۱۴۰۲

مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا قبل از خرید اثر احراز هویت شوید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما