جستجو کردن
اثر هنری برای سالن کنفرانس

چگونه یک اثر هنری برای سالن کنفرانس انتخاب کنیم؟

شاید شما هم درباره استفاده از اثر هنری برای سالن کنفرانس نشنیده باشید. این خیلی طبیعی است. سالن‌های کنفرانس مکان‌هایی هستند عملکردگرا و نیاز به توجه و تمرکز در آن‌ها بالاست. پس، در نگاه اول فکر می‌کنیم که استفاده یک اثر هنری برای آن‌ها بی‌فایده یا حتی در نادرست به نظر می‌آید. نکته اینجاست که اضافه کردن عناصر دکوراتیو به یک سالن کنفرانس می‌تواند احساس راحتی و دوستانه را تقویت کرده و تجربه شرکت‌کنندگان را بهبود بخشد.

تا اینجا می‌دانیم که در طراحی داخلی و دکوراسیون یک سالن کنفرانس، ابتدا باید به ایجاد یک محیط راحت و کارآمد توجه شود. موقعیت صندلی‌ها و میزها باید به گونه‌ای باشد که امکان حرکت راحت و دسترسی به تجهیزات فراهم شود. همچنین، استفاده از رنگ‌ها و نورپردازی مناسب برای ایجاد احساس تمامیت و تمرکز در شرکت‌کنندگان حیاتی است. انتخاب مواد و کفپوش‌های صوتی مناسب نیز به کاهش صداهای مزاحم و بهبود ارتباطات کمک می‌کند.

مطلب پیشنهادی: چرا از هنر در معماری استفاده می‌شود؟ آیا معماری خودش یک هنر است؟

 

۳۳

X

۲۳

سانتی متر

۱۶,۲۰۰,۰۰۰ تومان

۳۳

X

۲۳

سانتی متر

۱۶,۲۰۰,۰۰۰ تومان

۶۶

X

۳۰

سانتی متر

۱۹,۲۰۰,۰۰۰ تومان

 

چرا از یک اثر هنری برای سالن کنفرانس و در دکوراسیون آن استقبال کنیم؟

در واقع بسیاری از سالن‌های همایش از آثار هنری یا تابلوهای نقاشی به عنوان بخشی از دکوراسیون خود استفاده می‌کنند تا فضایی الهام‌بخش و حرفه‌ای ایجاد کنند. به عنوان مثال، برخی از این سالن‌ها از تابلوهای نقاشی، مجسمه‌ها یا حتی نصب‌های هنری مدرن برای افزایش زیبایی و جذابیت فضای خود بهره می‌برند. این آثار هنری می‌توانند به عنوان نقطه کانونی در طراحی داخلی عمل کرده و به ایجاد یک محیط مثبت و خلاقانه کمک کنند.

استفاده از اثر هنری برای سالن همایش به چندین روش کیفیت عملکرد سالن را ارتقا می‌دهد:

  1. تحریک ایده‌پردازی: داریم درباره هنر صحبت می‌کنیم و این به طور مستقیم یعنی خلاقیت و ایده‌پردازی. وجود تابلوهای نقاشی در اتاق‌های کنفرانس، خلاقیت کارمندان و افراد را تحریک کرده و فرصت‌هایی را برای بحث و گفت‌‌وگو ایجاد می‌کند. 
  2. ایجاد احساس تمامیت و ارتباط: یک قطعه هنری مناسب می‌تواند احساس تعلق و ارتباط بین حاضران در فضا را تقویت کند و فضای دوستانه‌تری را فراهم آورد. این به خصوص برای سالن‌های بزرگ که برای انواع رویدادها رزرو می‌شوند، کاربرد دارد.
  3. کاهش استرس و اضطراب: ممکن است برخی از شرکت‌کنندگان در کنفرانس‌ها احساس استرس یا اضطراب کنند، اما حضور یک اثر هنری،‌ آرامش به آن‌ها می‌دهد تا در مکان بمانند. شما با استفاده از آثار هنری در یک سالن همایش یک نقطه امن ایجاد می‌کنید.
  4. تشویق به تفکر خارج از جعبه: یک قطعه هنری منحصر به فرد به شرکت‌کنندگان، دیدگاه‌ها و نگرش‌های جدید الهام می‌بخشد و آن‌ها را به فکر کردن خارج از جعبه تشویق می‌کند. اگر یک اتاق کنفرانس مخصوص ایده‌پردازی دارید، به جز الزامات مورد نیاز فضای ایده‌پردازی، به استفاده از آثار هنری در آن نیز فکر کنید.
  5. افزایش میزان رضایت شرکت‌کنندگان: حضور یک اثر هنری زیبا و جذاب، تجربه شرکت‌کنندگان را بهبود می‌دهد و باعث افزایش رضایت آن‌ها از کنفرانس شود. به هر حال، شما به عنوان دارنده یک سالن کنفرانس، نیاز دارید مکان خود را به طور منظم اجاره دهید. آثار هنری به طور غیر مستقیم باعث افزایش اثرگذاری بر ذهن مخاطبان و طبعا رضایت مشتریان شما خواهد بود.

انتخاب اثر هنری برای سالن کنفرانس

مکان‌های مناسب برای استفاده از آثار هنری در سالن کنفرانس

چیزی که می‌دانیم این است که نمی‌توان در نزدیکی سن یا در دیوارهای اصلی به راحتی از اثر هنری در دکوراسیون سالن کنفرانس استفاده کرد. چون با عملیات تمرکز تداخل ایجاد می‌کند و البته محیط یک سالن کنفرانس شیب دارد و یک قطعه هنری نظم فضا را به هم می‌ریزد. اما راهکارهایی که می‌توان برای استفاده از آثار هنری در دکوراسیون سالن کنفرانس داد:

  • در بخش استراحت: اگر سالن کنفرانس یک فضای کوچک رست، چای‌خوری یا پذیرایی دارد، یک اثر هنری در این نقطه همان چوب جادویی است که آدم‌ها را به حرف زدن وادار می‌کند.
  • در اتاق ایده‌پردازی: این منوط به این است که شما چنین فضایی داشته باشید. برخی از سالن‌های همایش به عنوان یک پلتفرم قابل استفاده هستند و یک گوشه شیشه‌ای دارند که برای هم‌اندیشی گذاشته شده است. 
  • فضای لابی سالن: فضای لابی و پیش‌ورودی‌ها، یکی از بهترین مکان‌های استفاده از تابلو نقاشی برای سالن کنفرانس هستند. اینجا افراد بدون هیچ نگرانی منتظر شروع برنامه، رسیدن تاکسی یا دوست‌شان هستند. اثر روانی آرام‌بخش آرت ورک اینجا خودش را نشان می‌دهد.
  • به طور ریتمیک در دیوارهای کنار سالن: برخی سالن‌های نمایش و اجرا بسته به عملکرد و رزرو برنامه‌ها این امکان را دارند که از آثار هنری برای دکوراسیون داخلی آن‌ها استفاده شود. در این صورت باید تابلوهای ریتمیک و یک اندازه، در فواصل و ارتفاع از زمین برابر برای آن‌ها استفاده شود.
  • راهروها: راهروها آخرین جایی است که آرت یار به شما پیشنهاد می‌کند تا چند یا یک تابلو برای سالن کنفرانس در آن استفاده کنید. راهرو محل گذار است و افراد در حال فکر کردن به یک موضوع جدی نیستند. وجود یک اثر هنری در این مسیر، ذهن را باز کرده و به آن‌ها آرامش می‌دهد. 

 

برای خرید تابلوهای نقاشی و استفاده در سالن‌های کنفرانس و همایش،‌ اینجا کلیک کنید. 

 

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از قیمت این اثر لطفا از طریق موارد زیر با ما ارتباط برقرار کنید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما