جستجو کردن
خرید اثر هنری برای دکوراسیون مینیمال

راهنمای خرید اثر هنری برای دکوراسیون مینیمال

وقتی به دکوراسیون مینیمال فکر می‌کنیم، اثر هنری باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد که با سادگی و مفهوم کاهش در زیبایی‌شناسی ارتباط داشته باشد. این اثر هنری باید از لحاظ ظاهری ساده و شیوه بیانش آرام باشد. خطوط و شکل‌های آن باید کم و موزون باشند و نهایتا، بدون اضافه‌کردن جزئیات اضافی حرف خودش را بزند. رنگ‌های استفاده‌شده نیز باید معمولاً به رویه‌های ساده و تمیز اشاره داشته باشند. این اثر هنری باید احساس تعادل و آرامش را به مشاهده‌کننده القا کند و به جای گرافیک‌های پیچیده، از سادگی و تأثیرگذاری استفاده کند.

درباره دکوراسیون مینیمال پیشنهاد می‌کینم این مقاله  را بخوانید: آنچه شما از سبک مینیمال نمی‌دانید.

 

اثر هنری از پگاه شاملو

۳۳

X

۲۳

سانتی متر

۱۶,۲۰۰,۰۰۰ تومان

اثر هنری از پگاه شاملو

۳۳

X

۲۳

سانتی متر

۱۶,۲۰۰,۰۰۰ تومان

اثر هنری از پگاه شاملو

۶۶

X

۳۰

سانتی متر

۱۹,۲۰۰,۰۰۰ تومان

 

تابلو با چه رنگ‌هایی مناسب یک اثر هنری برای دکوراسیون مینیمال هستند؟

چهار روش برای بیان رنگی در آثار هنری برای دکوراسیون مینیمال استفاده می‌شود:

روش اول – همخوانی و همراهی با دکوراسیون مینیمال

یعنی اینکه شما از همان رنگ‌هایی که در دکوراسیون شما به کار برده شده است، استفاده کنید. این رنگ‌ها عموما آرام و ساده هستند، در تن خنثی هستند و شامل موارد زیر می‌شوند:

 • سفید
 • خاکستری
 • بژ
 • آبی‌های سرد و روشن
 • سبزهای مات
 • تن‌های زمین مانند خاکی و اخرایی 

روش دوم – استفاده از رنگ‌های برجسته در اثر هنری مینیمال

در خرید اثر هنری برای دکوراسیون مینیمال، یک روش ریسکی استفاده از اصول تضاد در زیبایی‌شناختی گشتالت است. یعنی انتخاب آنچه مخالف با زمینه است. از آنجایی که زمینه در دکوراسیون مینیمال خنثی و روشن است یعنی شما هر رنگ تیره یا با تن بالا را می‌توانید انتخاب کنید. 

کارهای احمد میرزا و پگاه شاملو در آرت یار از این قاعده پیروی می‌کنند. رنگ‌هایی می‌توانید به کار ببندید:

 • تاچ قرمز یا نارنجی به همراه سفید
 • تاچ مشکی به همراه زرد
 • تاچ سبز کبود به همراه سبزهای دیگر
 • و …

 خرید اثر هنری برای دکوراسیون مینیمال

روش سوم – استفاده از قانون آنالوگ در دایره رنگ

قانون آنالوگ در دایره رنگ اینچنین است که شما یک رنگ را به همراه دو رنگ کناری آن به کار می‌برید. مثلا قرمز را با زرد قرمز و قرمز نارنجی استفاده می‌کنید. حالا فرض کنید که در دکوراسیون شما یک تک رنگ استفاده شده است؛ مثلا یک صورتی ملایم یا یک سبز زیتونی کم‌رنگ. در این صورت برای خرید اثر هنری برای دکوراسیون مینیمال آن، می‌توانید دو رنگ کناری این رنگ در دایره رنگ‌ را به عنوان رنگ تابلو انتخاب کنید.

روش چهارم – قانون مونوکروم در اثر هنری برای سبک مینیمال

ما تا یک اندازه و حد مشخصی می‌توانیم شالوده رنگی سبک و دکوراسیون مینیمال خانه‌مان را به هم بریزیم و خلاقیت به خرج بدهیم. قانون مونوکروم به ما کمک می‌کند بدون جزئیات و دخالت اضافی، رنگ‌های بیشتری به محیط وارد کنیم. مثلا اگر شما در دکوراسیون خانه مینیمال‌تان از یک تک‌رنگ آبی استفاده کرده‌اید،‌ می‌توانید تن‌های دیگر همان آبی را به همراه ترکیب با سفید، مشکی و خاکستری در تابلو و آثار هنری به کار ببندید.

تابلوهای کالیگرافی به علت تکنیک مخصوص به خود، تا حدی مجبور هستند از قانون مونوکروم تبعیت کنند. اگر از هنر کالیگرافی شناخت دارید پیشنهاد می‌کنیم کارهای حسن احصایی دیدن کنید و اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در این سبک هنری دارید مقاله کالیگرافی چیست را مطالعه کنید.

1 خرید اثر هنری برای دکوراسیون مینیمال

از چه سبکی اثر هنری برای دکوراسیون مینیمال انتخاب کنیم؟

سبک مینیمال اغلب با سبک‌های هنری دیگر ترکیب می‌شود تا تنوع و تأثیر زیبایی بیشتری ایجاد شود. چون سبک مینیمال خودش در حالت کمترین بیان و جزئیات است،‌ جا برای اضافه شدن برخی موارد دارد. مثلا ما برای رنگ در بالا برخی را معرفی کردیم. برخی از سبک‌های هنری که ممکن است با مینیمالیسم ترکیب شوند عبارتند از:

 1. هنر ساختارگرا: این سبک بر روی ساختارها، الگوها و خطوط تمرکز دارد که معمولاً با سبک مینیمال هماهنگی دارد. در هنر ساختارگرا همان‌گونه از نامش مشخص است، از الگوها و ساختارهای شناخته شده استفاده می‌شود. از آنجایی که ساختارها برای ذهن ما آشنا هستند، با سادگی (سبک مینیمال) به راحتی ترکیب می‌شوند. 
 2. هنر معاصر: بسیاری از آثار هنر معاصر از اصول مینیمال الهام گرفته‌اند و به راحتی می‌توانند با آن ترکیب شوند. هنر معاصر، نوین‌شده هنر مدرن است. یعنی بر اصول مدرنیته تکیه دارد اما برخی از جزئیات و تزئینات را به خود راه داده است. چون هنر معاصر مثل هنر نئوکلاسیک نیست می‌تواند به عنوان سبک اثر هنری برای دکوراسیون مینیمال استفاده شود. 
 3. هنر ژاپنی: اصول هنر ژاپنی مانند واژه‌های حرکت‌های مینیمالیستی و تمرکز بر طبیعت ساده هستند و در آن‌ها از پیچیدگی و موارد غیر ضروری حذر می‌شود. پس ترکیب آن با سبک مینیمال درست است. اما از آنجایی که در خودش محتوای فرهنگی دارد، به راحتی برای خانه‌های ایرانی قابل استفاده نیست. 
 4. هنر ابسترکت: بهترین یار و صمیمی‌ترین هم‌نشین دکوراسیون مینیمال،‌ هنر آبستره است. الگوها و شکل‌های انتزاعی در هنر ابسترکت معمولاً با اصول سادگی و مینیمالیسم همخوانی دارند. 

همه این سبک‌ها می‌توانند با مینیمالیسم ترکیب شوند تا آثاری با تنوع و جذابیت بیشتری ایجاد شود، در حالی که همچنان از اصول سادگی و کم‌نظیری مینیمال استفاده می‌کنند. ما در آرت یار با مشاوران و متخصصین در حوزه هنر، همراه شما هستیم تا یک اثر هنری کاملا سازگار با دکوراسیون خود پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا قبل از خرید اثر احراز هویت شوید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما