جستجو کردن
اثر هنری برای خانه کوچک

۶ راه استفاده از اثر هنری برای خانه کوچک

انتخاب اثر هنری برای خانه کوچک کارِ سختی است و این را همه می‌دانیم؛ زیرا عموما دیوار خالی نداریم، دیوارهای‌مان به اندازه کافی بزرگ نیستند، فضایی برای گذاشتن یک مجسمه نیست، و نهایتا هر چیزی بگذاریم به خوبی دیده نمی‌شود. بنابراین راهکار چیست؟ خانه هر چقدر هم کوچک باشد نیاز به طراحی و دکوراسیون دارد. ما از خانه به عنوان خوابگاه استفاده نمی‌کنیم و از خانه، به سرزندگی آن نیاز داریم.

در این مقاله برای شما ۶ راه برای استفاده از آرت‌ورک برای خانه‌ کوچک‌‌تان معرفی می‌کنیم.

۷۰

X

۱۰۰

سانتی متر

۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

۵۰

X

۴۰

سانتی متر

۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

۵۰

X

۱۵۰

سانتی متر

۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

۸۰

X

۱۵۰

سانتی متر

۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

۱. استفاده از تابلوهای با سبک انتزاعی در خانه‌های کوچک

تابلوهای انتزاعی یکی از آثار هنری سبک و بدون کنترل برای فضای خانه هستند. در تابلوی با سبک انتزاعی، طرح‌ها و رنگ‌های پیچیده استفاده نمی‌شود. از طرفی، در یک خانه کوچک رنگ‌های زیادی وجود ندارد و اشیاء ساده هستند. بنابراین، آن‌ها به عنوان یک اثر هنری برای خانه کوچک مناسب هستند و تم کلی خانه را به هم نمی‌ریزند. به علاوه، یک تابلوی انتزاعی در خانه کوچک مانند یک نقطه کانونی عمل می‌کند؟

۲. کاشی‌کاری دیواری 

خانه‌های کوچک پر هستند از دیوارهای کوچکی که استفاده درستی از آن‌ها نمی‌شود. نه آنقدر بزرگ هستند که بتوان آن را تی‌وی وال کرد یا کنارش مبلی گذاشت، نه آن‌قدر کوچک که بتوان به کل از آن گذشت. خانه خود را بگردید حتما یکی از این دیوارها در آن پیدا می‌کنید. آرت یار به شما پیشنهاد می‌کند این دیوار را کاشی‌کاری کنید، روی آن سرامیک‌های کوچک سفالی یا دست‌ساز نصب کنید. این کار عمق آن دیوار را افزایش داده و فضا را بزرگتر جلوه می‌دهد.

۳. تابلوی سیاه و سفید برای اتاق‌های کوچک

تابلوی سیاه و سفید یکی از انواع آرت‌ورک‌های رایج برای خانه‌های کوچک است و بسیار طرفدار دارد. استفاده از دو رنگ سیاه و سفید، یا نهایتا چند رنگ نود یا کرم سبب سادگی، خلوتی و بی‌زمانی این تابلوها می‌شود. پس، فضای خانه را بزرگ و خلوت نشان می‌دهد و اجازه می‌دهد دیگر اجزای دکوراسیون، صحبت کنند.

مطلب پیشنهادی: چه تابلو نقاشی برای اتاق خواب بخرم؟

تابلو نقاشی برای خانه کوچک
تابلو نقاشی برای خانه کوچک

۴. نقاشی مینمال، خطی و کالیگرافی برای خانه‌ کوچک

نقاشی‌های مینیمال و خطی هم مثل آثار هنری انتزاعی برای خانه‌های کوچک ۶۰ متری مناسب هستند. خطوطی که منظم کنار هم هستند، حس بازی و فراخی ایجاد می‌کنند. همچنین از سنگین کردن یک نقطه در خانه جلوگیری می‌کنند. به علاوه که به شما اجازه می‌دهند سلیقه شخصی یا بیان فردی و هنری خود را در فضا ایجاد کنید.

یکی از بهترین راهکارها برای طراحی دکور خانه کوچک استفاده از کالیگرافی یا خوشنویسی ایرانی است. کالیگرافی یکی از ترندهای آرت‌ورک برای منزل کوچک است. زیرا علاوه بر روانی و شفافیت،‌ با یاد‌آوری عناصر تاریخی و فرهنگی، اثر روح‌بخش هنری خود را به فضا اضافه می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  تابلو کالیگرافی مدرن خانه های کوچک

۵. مجسمه‌های کوچک برای دکور خانه کوچک

آثار حجمی و ۳بعدی همیشه یک گزینه به عنوان آرت‌ورک طراحی داخلی خانه هستند اما وقتی شما با متراژ پایین روبرو هستید،‌ نمی‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. راه‌حل این کار در استفاده از مجسمه‌های کوچک اما اصیل است. مجسمه‌ها را می‌توان روی شلف‌ها، داخل کتابخانه یا روی میزهای کوچک گذاشت یا از گوشه‌هایی که بی‌استفاده هستند، آویخت. ویژگی ۳ بعدی یک اثر هنری در خانه کوچک، باعث بزرگ‌تر دیده‌شدن فضا می‌شود.

مطلب پیشنهادی:گالری مجسمه کوچک آرت یار

اثر هنری برای خانه کوچک

۶. گالری وال برای دکور خانه کوچک

اگر توانستید دیوارهای کوچک بی‌استفاده خانه‌تان را پیدا کنید، یک راه‌حل دیگر برای دکور آن‌ها وجود دارد؛‌ استفاده از گالری وال. این یعنی شما تعدادی تابلوی کوچک را کنار هم چیدمان کنید و به دیوار بزنید. حتی می‌توانید از بافت‌ها،‌ متریال طبیعی مثل قطعات چوب، حصیر یا مکرومه، آینه و عکس‌های خودتان استفاده کنید. گالری وال یک آرت‌ورک برای خانه کوچک است که نمادی از شما، خاطره‌های و اشیاء مهم زندگی‌تان است.

مطلب پیشنهادی: تابلو نقاشی های کوچک برای دکور خانه

استفاده از آثار هنری برای خانه‌های کوچک

در جمع‌بندی، آرت‌ یار باید به شما بگوید که هر یک از انتخاب‌های بالا، ویژگی‌های خودش را دارد تا فضای داخلی خانه کوچک شما را بزرگتر نشان دهد. به یاد داشته باشید در انتخاب آرت‌ورک برای خانه کوچک باید این موارد را در نظر بگیرید:

  • پرهیز از آرت‌ورک با رنگ‌های زیاد
  • پرهیز از آرت‌ورک با رنگ‌های تند و برجسته اگر مبلمان خانه‌تان همچنین رنگ‌هایی دارد.
  • ایجاد عمق روی دیوارها با استفاده از بافت‌ها یا کارهای دستی
  • تکمیل کردن سبک هنری خانه به جای اضافه کردن عناصر در سبک‌های جدید
  • ایجاد هارمونی با اثر هنری در خانه در راستای فضای کل خانه
  • عدم استفاده از مجسمه‌هایی که جزئیات زیادی دارند.
  • نورپردازی فضای داخلی خانه 
  • آینه‌کاری یا استفاده از آینه‌ قدی در گوشه اتاق نشیمن

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از قیمت این اثر لطفا از طریق موارد زیر با ما ارتباط برقرار کنید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما