جستجو کردن

۵ آرت‌ورک مناسب لابی هتل

وقتی پای انتخاب آرت‌ورک مناسب لابی هتل میان می‌آید،‌ خیلی قبل‌تر صحبت از طراحی لابی هتل بوده است. طراحی لابی در هتل‌‌ها یکی از مسائل حساس و چالش‌برانگیز در طراحی و ساخت هتل‌ها محسوب می‌شود. علت این حساسیت، چندکاربری بودن فضای لابی هتل است. همزمان که مسافران و کاربران اصلی هتل در آن حاضر هستند، افراد دیگر ممکن است برای موارد زیر از آن استفاده کنند:

  • برگزاری یک جلسه مذاکره بین دو کسب‌و‌کار
  • قرار سالیانه هم‌کلاسی‌های دانشگاهی
  • رویدادی که در سالن کنفرانس هتل برگزار می‌شود
  • و بوتیک‌ها یا گالری‌های نزدیک یک هتل، که مردم را به کافه هتل هدایت می‌کند.

 

بنابراین وجود یک آرت‌ورک مناسب لابی هتل ضروری به نظر می‌رسد. مردم نیاز به خاطره ساختن از فضاهای مختلف دارند و صرفا یک قهوه در یک کافه معمولی، برایشان لذت‌بخش نیست. ساخت تجربه‌های خاص و متمایز از دیگران برای مراجعان یک هتل، راه درآمدی موثری در آن محسوب می‌شود. اکنون اجازه دهیم برخی از پرکاربردترین آرت‌ورک‌ها که در دکوراسیون داخلی هتل‌ها استفاده می‌شود را معرفی کنیم.

 

 

۱.بهترین آرت‌ورک مناسب لابی هتل

چرا اسم بهترین را اینجا می‌آوریم؟ چون می‌خواهیم درباره میز پذیرش هتل صحبت کنیم. میز پذیرش یک محدوده (zone) است،‌ نه یک میز با چند صندلی. تمام عناصری که در این زون دیده می‌شود می‌تواند جزیی از یک آرت‌ورک به نام میز پذیرش باشد!

از لحاظ اندازه، زون پذیرش یک لکه بزرگ در طراحی داخلی لابی هتل است و جزئیات زیادی را با خود همراه می‌کند. بنابراین صرفا به شکل میز به عنوان یک اثر هنری نگاه نکنید. از ترکیب نورپردازی روی دیوار پشت میز، پوشش کارمندان این بخش، تغییر متریال کف این حوزه و حوزه‌های نزدیک به آن نیز باید در انتخاب آرت‌ورک استفاده کنید.

بهترین آرت‌ورک مناسب لابی هتل

۲.ایده‌های پارامتریک به عنوان آرت‌ورک برای لابی هتل

طراحی داخلی لابی به تنهایی می‌تواند موضوع یک پروژه داخلی برای خلق تجربه‌های ماندگار باشد. به لطف معماری پارامتریک و فرم‌های رونده در فضای داخلی، می‌توانید فضاهایی یونیک و ممتاز داشته باشید. با این وجود، ممکن است این ایده بیشتر مناسب بازسازی هتل باشد و شما نخواهید این بودجه را در نظر بگیرید.

در این صورت، گزینه‌های زیر همیشه در خدمت شما هستند. کافی است یک یا دو دیوار اصلی را در فضای لابی پیدا کنید.

  • ایجاد یک طرح ۳بعدی روی دیوار
  • استفاده از تابلوها و نقاشی‌ها
  • نورپردازی دیوار و کناف‌کاری روی آن

 

۳.زون‌های نشیمن به عنوان یک آرت‌ورک در لابی هتل

پیشنهاد می‌کنیم قبل از این پاراگراف نگاهی دقیق‌تر به عکس بالا بیندازید. اگر بدانید که چنین فضایی در یک هتل در شهرتان هست، آیا از آن استفاده نمی‌کنید؟

هتل‌‌ها اغلب به فضاهای ریتمیک و یکنواخت شناخته می‌شوند؛‌ اما این مانع ایجاد خلاقیت و تمایز در هتل نیست. لابی هتل یک فضای داخل یکپارچه و کلان است. با خرد‌کردن این فضا به اتمسفرهایی کوچکتر، شما دیگر نیازی به هزینه برای آرت‌ورک‌‌های فاخر برای هتل ندارید؛ چون هر گوشه آن یک فضای فاخر است.

 

۴.لوستر‌های بزرگ‌،‌ دم‌دست‌ترین اثر هنری برای یک هتل

خوشبختانه این بخش نیازی به توضیحات ندارد. لوسترهای بزرگ و کریستالی برای چشمان ما بسیار آشنا هستند. تقصیری هم ندارند! لابی هتل علاوه بر بزرگ‌مقیاسی،‌ سقف بلندی هم دارد و ایجاب می‌کند که از لوسترهای بزرگ در آن‌ها استفاده کنیم. اما چه چیزی ما را از رقبا جدا می‌کند؟

نورپردازی؛ استفاده از طرح‌های نورپردازی داخلی به عنوان یک سیستم روشنایی به جای یک لوستر و المان‌های روشنایی کوچکتر. یعنی می‌توان بنا به پلان لابی، محدودیت‌ها و کاربری‌های بخش‌های مختلف آن، سطوح متنوعی از سقف یا فضای ۳بعدی را برای استفاده یک اثر هنری نورپردازی کنار گذاشت.

اثر هنری برای یک هتل

۵.صندلی‌ها به عنوان نزدیک‌ترین تجربه کاربری در هتل

بله؛ صندلی‌ها،‌ نیمکت‌ها، مبلمان،‌ چهارپایه‌ها و راحتی‌ها جایی هستند که کاربران هتل نزدیک‌ترین رابطه را با‌ آن‌ها دارند. اینجا جایی است که زنده‌ترین خاطره‌ها در آن شکل می‌گیرد. ساعت‌ها فرد روی آن نشسته، پارچه‌اش را لمس کرده و با ابعاد بدنش با آن هماهنگ شده است.

حتی اگر شما اتمسفرهای کوچک در لابی خلق نکنید،‌ می‌توانید از صندلی‌های تک به عنوان یک آرت‌ورک مناسب لابی هتل استفاده کنید. چرا که امروز، مبل و صندلی‌ها خود یک اثر هنری هستند. حتی ممکن است خود شما بخواهید در اتاق‌ خوابتان یک صندلی به خصوص برای شما وجود داشته باشد.

 

سخن آخر

لابی‌هتل، به عنوان نقطه ورود و اولین تجربه مهم مهمانان، محیطی است که تاثیر قابل توجهی بر روی احساسات و انطباق با محیط دارد. در این محیط، آثار هنری به عنوان عناصر تزئینی و همچنین ابزاری برای ایجاد تجربه زیبایی و تعامل با مهمانان مورد استفاده قرار می‌گیرند. جذب توجه در اولین مواجهه با فضا، ایجاد حس زیبایی و آرامش، انعکاس هویت هتل و تعامل با مهمانان از مهمترین کاربردهای استفاده آرت‌ورک در لابی هتل است.

شما می‌توانید از اینجا  آثار هنری موجود در آرت‌یار را که برای لابی هتل مناسب است مشاهده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا قبل از خرید اثر احراز هویت شوید

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما