جستجو کردن
اتخاب آرت ورک در پروژه های معماری

بازار کار آرت‌ورک در پروژه‌های معماری را بشناسیم.

امروزه کاربرد رایج آرت‌ورک در پروژه‌های معماری با خود فرصت‌های جدید ایجاد کرده است. استفاده آرت‌ورک در معماری در مرز مشترک هنر و ساخت اتفاق می‌افتد و سفری است به قلمرو خلاقیت و عملکرد. آثار هنری برای اهداف مختلفی توسط معماران در پروژه‌های معماری استفاده می‌شود. این رشته تخصصی فرصت‌های فراوانی را برای هنرمندان مختلف فراهم می‌کند تا اشتیاق خود را برای بیان هنری در فضای معماری نشان دهند. هم‌افزایی بین این دو حوزه، بسیار ارزشمند است و هر دو جامعه هنرمندان و معماران نیاز به تعامل بیشتر دارند تا انتخاب بهتری صورت گیرد.

 

 

۶ راه تعامل و فروش آرت‌ورک در پروژه‌های معماری

۱. فروش مستقیم اثر هنری

اگر شما شبکه خوبی از دوستان معمار خود داشته باشید، به راحتی می‌توانید آثار هنری خود را به مقصدشان برسانید. فروش مستقیم آرت‌ورک وابسته به ارتباطات فرد هنرمند و دوستان اوست. سوال اینجاست که اگر این شبکه به درستی کار نکند، چه راه‌های دیگری پیش روی هنرمندان است؟ اولین پاسخ این است که هنرمندان در فروم‌ها و انجمن‌های مرتبط با فضای آثار هنری برای معماری حضور فعال داشته باشند.

۲. فروش از طریق وبسایت‌های ژورنالی

وبسایت‌هایی مثل آرک‌دیلی (Archdaily)، دیزین (Dezeen) و ایندید (Indeed) پاخور معماران متعددی است. مزیت اصلی این وبسایت‌ها این است که آن‌ها نه فقط درباره معماری بلکه درباره مباحثی مثل معماری منظر، طراحی شهری و بازسازی هم صحبت می‌کنند. اینجا جایی است که امکان نیاز به انتخاب آرت‌ورک در پروژه معماری وجود دارد و یک هنرمند باید در این پلتفرم حضور داشته باشد. در ایران می‌توان به چیدانه، معمار نیوز و کانون معماران معاصر اشاره کرد.

فروش آثار هنری از طریق وبسایت‌های ژورنالی

 

۳. ارتباطات در نشریات معماری

در مرحله بعد، می‌رویم سراغ جاهایی که معماران به آن‌ها سر می‌زنند؛‌ یعنی نشریات مرتبط با حوزه صنعت معماری و ساختمان. مجله معمار، مجله کوچه و هنر معماری از این دست هستند و همواره فرصت‌هایی برای نمایش آرت‌ورک در پروژه‌های معماری خلق می‌کنند. منهای بحث تبلیغات، مجلات گاهی امکان چاپ یک گفت‌وگو از شما را در صفحاتشان دارند و این فرصتی برای دیده‌شدن و شناخته شدن شما است.

 ۴.حضور در نمایشگاه و گالری‌ها

به جرات می‌توان گفت این مهم‌ترین بخش برای دیده شدن نمونه کارهای آرت‌ورک در پروژه‌های معماری و استفاده از آن‌هاست. هنرمندان باید به هر ترتیب که شده است آثار خود را در معرض دید معماران قرار دهند. خوشبختانه،‌ این فرصت به خوبی در اختیار آن‌هاست. وجود گالری‌های متعددی در شهرهای مختلف ایران و همینطور نمایشگاه‌های بین‌المللی، بالاخص در کشورهای حاشیه خلیج فارس، این موفقیت را برای هنرمندان دسترس‌پذیر کرده است.

حضور در نمایشگاه و گالری ها برای فروش آثار هنری

۵.پلتفرم‌های شخصی هنرمندان

انتشار تصویر آثار یک هنرمند درجه یک در رسانه‌های شخصی او یک روش بسیار موثر در فروش آثار هنری است. بهتر است کارهای هنری در اینستاگرام (Instagram)، پینترست (Pinterest) و بهانس (Behance) بارگذاری شده و به معرفی دیگران برسند. روش دیگر، راه‌اندازی یک وبسایت برای هنرمند است که بایستی به یک تیم متخصص سپارده شود. آثار هنری به طور مرتب در آن بارگذاری شده و مستقیم از سایت به فروش رود.

۶. فروش آثار هنری در آرت‌یار

راه دیگر تعامل با خریدارانی است که شما را مستقیم به معماران یا دیگر هنرمندان متصل می‌کند. یکی از این سایت‌ها، سایت آرت‌یار است که شما در آن می‌تواند پس از عبور از روال  فرایندهای صحت‌سنجی اثر و هنرمند، کارهای خود را در معرض مستقیم دید خریداران قرار دهید. این کار برای آن دسته از هنرمندانی که تولید محتوا وقت زیادی از آن‌ها می‌گیرد، بسیار مناسب است.

 

 

فروش آثار هنری در آرت یار

 

چه اتفاقات دیگری در آرت‌یار می‌افتد؟

سایت آرت‌یار یک پروداکت دیزاین محور است که راه‌حل‌های خلاقانه برای فعالان عرصه هنر ارائه می‌کند.

  • همکاری و حمایت از هنرمندان برای فروش آثار هنری آن‌ها و استفاده به عنوان آرت‌ورک در پروژه‌های معماری
  • همراهی سازمان‌‌های متعالی برای تهیه هدایای سازمانی برای مشتریان ویژه و همکاران
  •  همکاری با معماران و طراحان برای مشاوره انتخاب و خرید آثار هنری در پروژه‌های معماری
  • همکاری با گالری‌ها و نمایشگاه‌ها تحت عنوان تاق‌ آرت، در راستای نمایش آثار هنری در ایران و امارات متحده عربی
  • افزایش سهم بازار در سرمایه‌گذاری در حوزه هنر؛ به عنوان نهادی که از متخصصین برای انتخاب آثار استفاده کرده و در چرخه فروش در مراحل بعد، خریدار را همراهی می‌کند. 
  • کمک به انتخاب هنردوستان برای تهیه آثار هنری برای فضاهای خانه یا دفتر کاری خود
  • تبادل آثار هنری زیر نظر قوانین مشخص و مشاوره متخصصین.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای عضویت در خبرنامه ما اطلاعات خودتان را وارد نمایید

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما